Статті

pub216.jpg (11293 bytes)

   Так можна назвати язичницьке свято Івана Купала, яке в останнє десятиліття привертає увагу не тільки дослідників фольклору та етнографії.

  Тиждень тому в рамках циклу "Звичаї і обряди українського народу" обласний краєзнавчий музей провів на своєму подвір'ї "Гуляння на Купала". Це дійство виконали учасники театральної студії "Світлоколо" (керівник - Людмила Борисенко) та зразкового хореографічного ансамблю "Метелиця" (Тетяна Нагурна). Після нього майстер-клас з виготовлення квітів та купальського вінка показала майстриня Віра Кравченко. Ігри і забави провела Людмила Борисенко. А під занавіс присутні оглянули виставку робіт Миколи Явтушенка, що експонується у відділі природи краєзнавчого музею і закликає бачити красу навколо себе, зберігати її та творити самому.

pub218.jpg (15499 bytes)

   Днем раніше, 5 липня, подібне свято відбулося на базі дитячо-юнацької спортивної школи "Спартак" одноіменного фізкультурно-спортивного товариства України. Його організували співробітники меморіального музею М.Кропивницького - відділу обласного краєзнавчого музею. На зустріч з юними спортсменами завітали екскурсовод Ніна Черняк та зберігач фондів Ольга Недогода. До них приєдналася керівник театрально-експериментальної студії "Світлоколо" Людмила Борисенко, а також студент КДПУ ім. Винниченка Ігор Гапченко. Вони ознайомили дітей з історією театру корифеїв, його внеском у справу збереження національної духовної спадщини, а також розповіли про історію й атрибути стародавнього свята. Насамкінець діти навчилися водити купальський хоровод "Плетінка".

 

 

Влад БАШКИРОВ. Фото Ігоря ДЕМЧУКА

 

 

"Народне слово", 12.07.2012