Статті

pub203

  Олександр Шульга народився 22 вересня 1910 року в с. Косівці Олександрійського району Кіровоградської області. До війни працював журналістом олександрійської районної газети. Перед окупацією був евакуйований на Донбас, де його й призвали до лав Червоної армії. Там же, на донбаській землі, він прийняв свій перший нерівний бій з ворогом. Був поранений. Лікувався в госпіталі. Після цього був направлений на навчання у військово-політичне училище.
   Після закінчення навчання у складі 84-го гвардійського мінометного полку пройшов бойовий шлях разом зі славетними "катюшами" через Сталінград, Курськ, Білорусію, Польщу, Східну Пруссію до Берліна. Зустрів перемогу там, у самому центрі Третього рейху.
   По війні Олександр Тимофійович очолював санітарний потяг. Працював на відповідальних посадах у Витязівці, Онуфріївці.
   Нагороджений багатьма орденами та медалями, з-поміж котрих орден Леніна, ордени Вітчизняної війни, медалі "За оборону Сталінграда", "За взяття Варшави" та інші. Автор книги "Руку сусідам подаємо", статей з патріотичного виховання. Був головою колгоспу с.Протопопівки Олександрійського району Кіровоградської області. Помер 7 липня 1990 року.

 

Михайло ШУЛЬГА, екскурсовод обласного краєзнавчого музею.
На фронтовому фото: О.Шульга - крайній зліва у верхньому ряду

 

"Народне слово", 21.06.2012