Статті

pub196

  Фотографії... Вони бережуть для історії миттєвості життя. За визволення нашого краю від фашистської навали билися воїни різних національностей, багато хто з них загинув під час тяжких боїв. 25 квітня 2012 року виповнилося 100 років з дня народження Барі Галійовича Габдрахманова - Героя Радянського Союзу, визволителя Кіровоградщини.
   Він народився в селі Карамишево Черемшанського району Татарської АРСР, в сім'ї селянина. Закінчив початкову школу. Працював на Донбасі, в Москві, Пермі. В Радянській Армії - з вересня 1941 року. На фронті - з жовтня 1941-го. Учасник Кіровоградської наступальної операції, навідник гармати 233-го гвардійського артилерійського полку (95-та гвардійська стрілецька дивізія, 5-та гвардійська армія, 2-й Український фронт).    Гвардії молодший сержант Габдрахманов 15 січня 1944 року в бою за село Грузьке Кіровоградського району підбив танк, знищив дві штурмові гармати, два кулемети. Залишившись удвох із заряджаючим, вів вогонь до останнього снаряда, а потім з автомата продовжував знищувати гітлерівців. На жаль, у бою був смертельно поранений. Помер 23 січня 1944 року. Нагороджений орденом Леніна, орденом Червоної Зірки, орденом Слави III ступеня, медалями.
   Похований в Кіровограді, на Військово-меморіальному кладовищі Слави. Колишня вулиця Польова в місті Кіровограді носить ім'я Габдрахманова.
   Кожного року, у День Перемоги, до пам'ятника Матері-Вітчизни на Фортечних валах нескінченним потоком йдуть кіровоградці, щоб віддати повагу мужнім людям, які відстояли свободу Батьківщини. Серед цих героїв - Барі Галійович Габдрахманов.

 

Валентина ДАЦЬКА,
співробітник науково-освітнього відділу 
обласного краєзнавчого музею

 

"Народне слово", 24.05.2012