Статті

pub174

  У цьому запевняють і цього домагаються художники-дизайнери проекту з оформлення залів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Семен Равський та Валерій Губенко. Як відомо, музей був закритий на капітальний ремонт наприкінці 2007 року. Його відновлення планується завершити вже за кілька місяців. За цей час на ремонтно-реставраційні роботи буде витрачено понад чотири мільйони гривень.    Про це говорилося минулого тижня при обговоренні нової концепції експозиційно-виставкового комплексу КОКМ. її представляли директор музею Тамара Григор'єва та головний проектант, наш земляк, головний художник Музею історії міста Києва Семен Равський. Вони обіцяють, що, по-перше, зроблять усе можливе, аби здешевити вартість проекту, а по-друге, максимально зберегти гармонію з інтер'єром будівлі. При цьому будуть застосовані нові матеріали та технології, зокрема клімат-контроль, освітлення та сигналізація. В усіх десяти виставочних залах буде представлено понад 3000 експонатів. Серед них своє почесне місце займуть найбільш раритетні з унікальних колекцій Володимира Винниченка та Олександра Ільїна.
   У громадських слуханнях нової концепції взяли участь провідний науковий співробітник художньо-меморіального музею Осмьоркіна Андрій Надєждін, начальник управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури облдержадміністрації Вікторія Кулікова, начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Сергій Шеремет, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Валентина Вишневська, начальник управління культури і туризму Наталя Агапєєва, начальник відділу охорони культурної спадщини облдержадміністрації Надія Лісняк та інші.
   Усі виступаючі висловили надію, що нове життя краєзнавчого музею дасть поштовх до реалізації програми розвитку туризму на Кіровоградщині, поверне в зали музею науковців, краєзнавців, студентів та школярів.

 

Роман ЛЮБАРСЬКИЙ

 

 

"Народне слово", 29.09.2011