Статті

pub172

  У березні 2011 року ми з нетерпінням чекали рішення конкурсної комісії з присудження обласної премії у галузі культури «Духовний скарб Кіровоградщини», тому що серед кандидатів – наш Микола Олександрович Галицький. І безмежно раділи, коли саме він удостоївся цієї відзнаки у номінації «За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини». Нагорода заслужена і якраз вчасно – 20 серпня виповнюється 75 років цій енергійній, ініціативній людині, справжньому професіоналу, що понад 45 років працює у галузі культури.     Доля Миколі Олександровичу дісталась нелегка. Про страшні воєнні роки в окупації, голодні та холодні повоєнні роки він розповів кореспонденту газети «Народне слово» Володимиру Нагірному ще у 2009 році, тому можна почитати цікаву і правдиву статтю про духовне становлення людей того покоління - дітей війни, як тепер їх називають.
   Потім була служба в армії, у частині особливого призначення, на Сахаліні. Після її закінчення – навчання в Олександрійському культурно-освітньому технікумі, у Львівському державному університеті ім.Франка, робота на посаді директора Олександрівського районного будинку культури, вчителя музики і співів у Голиківській загальноосвітній школі, завідувача відділу культури Олександрівського райвиконкому, завуча Олександрівської музшколи. І де б Микола Олександрович не працював або навчався, всім було зрозуміло, що це людина цілеспрямована, вимоглива до себе, прагне нових знань, розвитку. Недарма його призначили у 1978 році на складну і відповідальну посаду заступника начальника управління культури облдержадміністрації, де він працював до 1996 року і звідки вийшов на пенсію. Але чи можливо всидіти вдома, якщо накопичений роками досвід роботи потрібно передати молодим, допомогти одним, скерувати інших…
   З 2000 року Микола Олександрович обіймає посаду завідувача відділу обласного краєзнавчого музею - меморіального музею М.Л.Кропивницького. Значну увагу приділяє організації вивчення творчого доробку корифеїв українського театру, дослідній та освітній діяльності, займається організацією благоустрою території та приміщень музею. Особисто займається популяризацією творчої спадщини українських митців. У 2010 р. завдяки М.Галицькому проведено науково-практичну конференцію на базі музею М.Кропивницького «Історія українського театру: регіональні джерела вивчення» спільно з факультетом історії і права КДПУ ім. Винниченка. 
   Статті та виступи М.Галицького у ЗМІ містять цікаві факти, є достовірними і емоційно насиченими. У 2010 році Микола Олександрович підготував дослідження про творчу діяльність Ганни Затиркевич-Карпинської, Панаса Саксаганського, Миколи Садовського, що знайшли відображення у статтях, надрукованих у газетах «Народне слово» та «Наше місто». За участі Миколи Олександровича підготовлено й проведено телепередачу до міжнародного Дня театру з циклу «З перших вуст» (ОДТРК), передачі на обласному радіо з циклу «Серед добрих людей».
   З його приходом на посаду завідувача музею традиційне відзначення річниць дня народження М.Л.Кропивницького стало більш популярним і масовим. Останнім часом перед гостями виступали актори музично-драматичного театру ім.Кропивницького, самодіяльні актори з Новоукраїнського, Бобринецького районів, викладачі мистецького факультету КДПУ ім.Винниченка, радували своїми виробами майстрині декоративно-ужиткового мистецтва «Єлисаветградський узвіз».
   Саме за його задумом стали проходити в музеї камерні зустрічі митців різних поколінь та напрямків діяльності, що одержали назву «Зустріч у (театральній, літературній, музичній) вітальні». Вони органічно поєднались з профілем меморіального музею. Щороку проходить 10-12 таких зустрічей, гостями яких бувають не тільки митці, творчі колективи з різних куточків області. У пригоді стала й попередня діяльність Миколи Олександровича, набули розвитку зв’язки музею з творчою інтелігенцією. Він націлює колектив на співпрацю з обласними театрами, педагогами та студентами мистецького факультету педуніверситету ім. Винниченка, Кіровоградського музучилища, Кіровоградського інституту розвитку людини «Україна», інших навчальних закладів.
   Енергія, високий професіоналізм, цілеспрямованість у досягненні мети Миколи Олександровича Галицького є взірцем служіння справі збереження культурної спадщини та розвитку музейної справи на Кіровоградщині. Вітаємо його з ювілеєм, зичимо здоров’я, наснаги, нових задумів і звершень!

 

Світлана КОЛЕСНИК, 
заступник директора обласного краєзнавчого музею з наукової роботи. 
Фото Ігоря ДЕМЧУКА

 

 

"Народне слово", 18.08.2011