Статті

pub164

  Івана Купала - традиційне народне свято язичницького походження, що відзначається в ніч на 7 липня у деяких країнах Європи, зокрема й в Україні. І хоч ми все далі відходимо від язичницьких часів, свято це не забувається, а в деяких кіровоградських селах навіть відродилась традиція народних гулянь в купальську ніч.    Вирішили згадати слов'янські традиції й у меморіальному музеї Марка Кропивницького. До співпраці долучилася театрально - експериментальна студія "Світлоколо" на чолі з Людмилою Борисенко. У святковому дійстві брали участь актори-аматори, а також працівники музею. Вони, за словами Людмили Федорівни, власне і виступили ініціаторами проведення народного свята. Акторами було розігране театральне дійство, присвячене звичаям наших предків. Ті, хто прийшов на захід, могли почути купальські вірші, пісні, спостерігати за святковими хороводами, іграми, забавами та безпосередньо взяти в них участь. Таким чином молодь долучилась до традицій, які прийшли до нас з глибини віків. Не забули й про головні атрибути цього свята - ляльку Купала й прикрашену різнобарвними стрічками вербу-Марену.
   Усі учасники-актори були одягнені у костюми з українськими мотивами, що створювало особливу атмосферу давньоукраїнського свята. Після основної програми гостей запросили до святкового столу, де всі бажаючі могли випити чаю та поласувати солодощами.
   Як працівники музею, так і Людмила Борисенко, яка вже давно цікавиться українською культурою та традиціями й відвідала чимало фестивалів, зазначили, що намагатимуться проводити такі заходи на всі народні свята. А учасники дійства - аматори "Світлокола" сподіваються, що згодом усе більше людей захоче долучитися до давніх традицій та звичаїв наших пращурів, які останнім часом, на жаль, почали забуватися.

 

Маргарита ГЕТМАН

 

 

"Народне слово", 14.07.2011