Статті

pub152

  Напередодні дня Перемоги в кіровоградській школі №2 6 відбулися Уроки мужності. Ветерани Великої Вітчизняної війни, члени клубу "Патріот" прийшли до школи раніше.    На цих незвичайних уроках були використані матеріали з фондів обласного краєзнавчого музею, а ветерани представили свої фото, карти, документи тих часів. Вони і сьогодні тривожать серця фронтовиків, болем відбиваються в юних душах. Школярі з цікавістю прослухали розповіді ветеранів про бойову юність, бойових побратимів, ознайомилися з величними і трагічними подіями, які відбулися на території нашого краю в роки Великої Вітчизняної війни.
   5 серпня 1941 року фашисти окупували Кіровоград, а 8 серпня - всю Кіровоградську область. Більше двох років у фашистській неволі перебували жителі Кіровоградщини.
   Гітлерівці принесли на нашу землю страждання, які нічим не можна виміряти. Але кіровоградці, визволителі Приінгульського краю, не схилили голови перед ненависним ворогом. 21 березня 1944 року було звільнено Вільшанку - останній населений пункт області.
   Тамара Аксьонкіна, Василь Биков, Муса Багіров, Барі Габдрахманов, Юрій Глібко, Абдула Лукманов, Валентина Крангач, Михайло Каліхов, Михайло Кандідов, Дмитро Степанов, Кім Шатило... У кожного з них своя біографія, свій подвиг, який злився із всенародним подвигом. Нам є ким гордитися.
   Звертаюся перш за все до молоді. Шануйте ветеранів Великої Вітчизняної війни не тільки у святкові дні, а й у будні. Хтозна, як би склалася доля нашої незалежної Батьківщини, якби не довгожданий травень 45-го. Нам є що взяти від цього покоління: честь, совість, порядність, обов'язок, патріотизм. Прості, але надто вагомі поняття, котрі ніколи не старіють.
   Спасибі вам, фронтовики - Долженко Валентина Семенівна, Дишловий Микола Михайлович, Гур'єв Леонід Кирилович, Матюшенко Федір Васильович, Довбиш Тихін Тихонович, Поєдинок Анастасія Семенівна, Майданюк Марія Петрівна, Мєдвєдєва Ганна Павлівна, Ярифа Клавдія Григорівна за Велику Перемогу!

 

 

Валентина ДАЦЬКА,
співробітник обласного краєзнавчого музею

 

"Освітянське слово", квітень 2011