Статті

   Із кіровоградським поетом Анатолієм Чернишем колектив меморіального музею М.Л.Кропивницького познайомився більше п'яти років тому. Трохи раніше відбулося заочне знайомство. Батьки малечі, учнівська молодь знають автора за чудовими книжками-розмальовками «Сонячний зайчик», «Як умивається кіт», збірками віршів для дітей «Рідних звуків голоси», «Зачекались весни», книжці «Казка про Зиму та її дітей» та іншими. При особистому знайомстві Анатолій Григорович привертає до себе доброзичливістю, щирою зацікавленістю співрозмовником, внутрішньою привабливістю. Відчувається, що митець по-справжньому любить і поважає свого юного читача.    Колектив меморіального музею М.Л.Кропивницького впродовж останнього десятиліття систематично запрошує до творчої співпраці письменників і поетів Кіровоградщини, чиє слово адресоване учнівській молоді. Частий гість «Літературної вітальні» музею і Анатолій Григорович Черниш. На творчих зустрічах з молоддю письменнику вдавалось зацікавити і активізувати аудиторію, привернути і утримувати увагу учнів загальноосвітніх шкіл міста, а головне - знайти шлях до розуму і сердець малечі.
   Щирість, доброта, бажання і вміння стати старшим товаришем, мудрим порадником для дитини, яка розпочинає життя з активного пізнання світу, притаманні А.Чернишу і його творчості. Книги письменника вчать цінувати дружбу, любити працю, поважати старших, берегти рідну землю. Вони стануть у пригоді батькам і вчителям, завжди порадують юних читачів. Вірші А.Черниша легко запам'ятовуються, викликають позитивні емоції, часто пронизані гумором, допомагають дитині адаптуватися у бурхливому сьогоденні.
   Навесні 2010 року у стінах «Літературної вітальні» нашого музею Анатолій Григорович презентував свою нову збірку «Про сонечко і журавля, калину і букву Я» (КОД, 2010 р.), тепло зустрінуту відвідувачами-школярами. Того вечора в музеї демонструвалася виставка (до поетичної зустрічі) «Той, хто серцем увібрав...», назву якій дали рядки одного з віршів поета-патріота рідного краю.
   Анатолій Черниш, як поет і просто мудра людина з багатим життєвим досвідом, завжди налаштований на активну творчу співпрацю в питаннях естетичного і патріотичного виховання підростаючого покоління.
   Наш колектив підтримує висунення члена Національної спілки письменників України А.Черниша на здобуття обласної літературної премії ім. Є.Маланкжа і бажає автору нових цікавих художніх творів і вдумливих допитливих читачів.

 

Колектив меморіального музею М.Л.Кропивинцького

 

"Народне слово", 30.11.2010