Статті

pub129

  Вересень, Хутір Надія, театральне свято... Важко повірити, але вже сорок років виповнилося відтоді, як уперше в області було започатковано цей унікальний мистецький захід - фестиваль аматорського театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти". Відтоді назва всеукраїнського свята стала своєрідним символом Кіровоградщини, яка дала світові корифеїв українського професійного театру.    Природа, як і завжди, подарувала цього дня гостям та організаторам фестивалю тепло бабиного літа й чудову можливість долучитися до творчих витоків славетних земляків. Осінь злегка позолотила крони дерев у старовинному парку, що пам ятає голоси знаменитих акторів, режисерів, художників... Жовте листя падало на зелену траву, в повітрі літало павутиння, простір навколо наповнився піснями.
   Минулої суботи над Хутором Надія бриніло багатоголосся хорових і театральних колективів, велелюдної юрби та професійних артистів, майстрів народних ремесел, шанувальників прекрасного. Усі вони приїхали сюди, аби вклонитися генію Івана Тобілевича (Карпенка-Карого) на території його історичної садиби - нині Державного музею-заповідника.
   Серед численних гостей свята - чимало відомих в області діячів культури, театрального мистецтва, знані літератори, художники, музиканти. Відвідали "Вересневі самоцвіти" й перші особи області - голова облдержадміністрації Сергій Ларін та голова обласної ради Микола Сухомлин. Вони привітали гостей та учасників фестивалю, а також взяли участь у святкуванні, побували в музеї-садибі Івана Карпенка-Карого та єдиному у світі музеї хореографічного мистецтва.
   Мінорною ноткою урочистостей стало враження від цих відвідин: за майже півсторіччя будівля музею втратила первісний вигляд і вимагає термінової реконструкції. Сергій Ларін дав доручення начальнику управління культури й туризму облдержадміністрації Наталії Овчаренко підготувати проектно-кошторисну документацію для ремонту, а в обласному бюджеті на наступний рік будуть передбачені кошти для його здійснення.
   На сцені літнього театру актори обласного музично-драматичного театру імені М.Кропивницького та гості фестивалю представили ювілейну літературно-музичну композицію "Золоте театральне сузір'я України". На відміну від минулого року, коли лави було пофарбовано буквально перед відкриттям свята і чимало людей зіпсували свої костюми свіжою фарбою, цьогоріч подібних ексцесів не сталося. Для найменших театралів актори обласного театру ляльок показали улюблену казку малечі "Колобок". Протягом фестивального тижня на сцені обласної філармонії виступатимуть актори різних українських театрів. Не залишаться осторонь і райони Кіровоградщини: в районних будинках культури і сільських клубах пройдуть вистави місцевих аматорських колективів.

 

Людмила МАКЕЙ, Ігор ДЕМЧУК (фото)

 

 

"Народне слово", 28.09.2010