Статті

pub124

  Таку назву має виставка декоративно-ужиткового мистецтва, презентація якої днями відбулася у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. Роботи майстринь - матері і двох її доньок - приурочені до світлих свят Великодня та Благовіщення. Основна мета виставки - пропаганда народної творчості, формування у молодого покоління, любові до Батьківщини, до її оберегів, до народних традицій.
Слід відзначити, що рушники, писанки, вироби з солоного тіста, шкіри та бісеру, жіночі прикраси, розпис по дереву Людмили, Тетяни та Світлани Василівни Стороженків позначені високою майстерністю, тонким естетичним смаком й абсолютною довершеністю.   Трудовий стаж Світлани Стороженко становить 36 років, 34 з яких віддано педагогічній праці у позашкільному навчальному закладі зразковому художньому колективі - студії образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва «Писанка» при обласному центрі дитячої та юнацької творчості. Поруч з нею нині трудиться і одна з її доньок Тетяна. Світлана Василівна успішно виконує колись поставлене перед собою завдання відродити давні ремесла нашого народу та прищепити любов до них у своїх вихованців. Не випадково родина Стороженків уже третій рік поспіль є переможцем обласного свята родинно-мистецьких традицій «Благослови, мати...» у номінації «Декоративно-ужиткове мистецтво».
  Працівники краєзнавчого музею із захопленням розповідають, що не існує жодного ремесла, яке б із легкістю не підкорилось Людмилі Стороженко. їй удаються плетені вироби, кожен Із яких вражає майстерністю та складністю. Бездоганно виконана кожна річ - від простої серветки до мініатюрних об'ємних янголят — то її, як кажуть, коньок. Нині ж майстриня з Кіровоградщини проживає у Португалії, де спільно з міжнародною організацією Червоного Хреста влаштовує персональні виставки для емігрантів з України, щоб ті хоч на мить відчули себе на крок ближчими до Батьківщини.

На знімках: заступник директора обласного краєзнавчого музею Світлана Колесник вручила грамоти Світлані та Тетяні Стороженкам; експонати виставки.

 

Лариса Романюк, Ігор Демчук (фото)

 

 

"Народне слово", 13.04.2010