Статті

pub093

 У царські часи тут була домова училищна церква. У радянські - технікумівський музей В.Леніна. Сьогодні ж в ошатних стінах з високою стелею, свіжим повітрям, сонячним промінням знаходиться актова зала машинобудівного коледжу Кіровоградського національного технічного університету.   У ній зібралися учасники науково-практичної конференції "Роль музеїв у формуванні фахівця вищої кваліфікації: досвід і сьогодення". Присвячено цей захід було 125-річчю зародження музейної справи в нашому місті. Сталося це, як повідомив у вступному слові заступник директора коледжу з виховної роботи О.Вівсяний, у навчальному році 1883 - 1884 років саме в цьому приміщенні, збудованому за десять років до того для Єлисаветградського земського реального училища.
  Керівником першого музейного осередку став випускник Новоросійського університету, викладач історії училища В.Ястребов, який активно використовував експонати в навчально-виховному процесі, залучав учнів до їх поповнення, сам брав участь в археологічних розкопках, дослідженні архівів, формуванні етнографічної колекції. Його пам'ять увічнена в меморіальній дошці на приміщенні коледжу, в обласній краєзнавчій премії.
  Етапи становлення і розвитку обласного краєзнавчого музею проаналізувала завідувача його відділу історії В.Пархомчук. Вона віднесла початок його діяльності до 1922 року, коли він виник у структурі закладів освіти, як міський. Головними напрямками діяльності зінов'євських музейників були археологічний, природничий, краєзнавчий, зокрема історико-революційний.
  Сьогодні, на жаль, головний музей області закритий на ремонт, в умовах чого доповідачка запросила присутніх науковців, викладачів, студентів до таких форм співробітництва, як дослідницька робота у фондах і бібліотеці закладу, пересувні виставки, лекції. Серед порівняно, нових надходжень - історико-хореографічна колекція, з якою вже мали можливість ознайомитися відвідувачі заповідника "Хутір Надія", який входить до структури обласного музею. Про початки її формування розповів заслужений працівник культури України, член Національної спілки хореографів України ім.В.Ястребова Б.Кокуленко.

 

Сергій Шевченко

 

 

"Справедливість", 23.04.2009