Статті

  У середині лютого у відділі обласного краєзнавчого музею - меморіальному музеї Марка Кропивницького (вулиця М.Кропивницького, 172/42) відбувся вечір пам'яті народного артиста України Володимира Леонідовича Мироновича, провідного актора, який працював у Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. М.Кропивницького. Восьмого лютого 2009 року митцеві мало б виповнитися 70 років.

  Володимир Миронович народився в м. Запорожжі в сім'ї акторів. Після закінчення Київського інституту театрального мистецтва ім. І.Карпенка-Карого розпочав трудовий шлях артистом драми Черкаського обласного українського музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка, працював у Кіровоградському обласному музично-драматичному театрі ім. М.Кропивницького (перший період - чотири роки), артистом Луганського облдрамтеатру, Львівського театру юного глядача ім. М.Горького, 20 років - артистом Полтавського українського обласного музично-драматичного театру ім. М.Гоголя. З 1991 по останній рік свого життя працював провідним артистом нашого театру імені М.Кропивницького. Тут, на уславленій сцені корифеїв українського професійного театру, він зіграв понад 50 ролей, а всього в доробку актора їх понад 160. Серед найкращих ролей - Сава Чалий в однойменній трагедії І.Карпенка-Карого, виборний в "Наталці Полтавці" І.Котляревського, городничий у комедії "Ревізор" М.Гоголя. У 35 років йому було присвоєно звання заслуженого артиста України. 2007 року - звання народного артиста України...
  Вечір пам'яті митця розпочав завідувач відділу Кіровоградського обласного краєзнавчого музею - меморіального музею М.Кропивницького Микола Галицький. У своїй промові він розповів про дружбу актора з колективом меморіального музею М.Кропивницького, згадав виступи Володимира Мироновича на сцені "Театральної вітальні" музею, пам'ятні моменти творчого спілкування. Про визначні заслуги актора перед українським мистецтвом, заслужене визнання і любов глядачів розповіла заступник директора з наукової роботи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Світлана Колесник. Щиро згадували про свого товариша його партнери по сцені - актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького. Заслужені артисти України Анатолій Литвиненко, Валентина Литвиненко, Галина Романюк розповіли про моменти спільної роботи, улюблені ролі митця.
  Партнером актора на сцені в багатьох виставах була його дружина Євгенія Миронович (Мельниченко). На вечорі разом з родиною актора були присутні щирі друзі Володимира Леонідовича та Євгенії Іванівни - подружжя Кравцових. Народний артист України Іван Васильович Кравцов розповів, якою скромною та інтелігентною людиною був Володимир Миронович. Артистка Лідія Кравцова зупинилася на тому, що любов і дружба панували в родині Мироновичів. Також із щирими словами про актора виступив директор та художній керівник театру ім. М.Кропивницького, заслужений діяч мистецтв України Михайло Ілляшенко.
  Для шанувальників таланту Володимира Мироновича, серед яких були працівники закладів культури та студенти Кіровоградського інституту розвитку людини "Україна", актори нашого театру ім. М.Кропивницького показали уривки з вистав "Тепленьке місце" за О.Островським та "Ревізор" М.Гоголя. Прозвучали також улюблені музичні твори Володимира Мироновича. Шанувальники його таланту ознайомитися з фотовиставкою, присвяченою діяльності митця на сценах театрів України.

 

 

Ніна ЧЕРНЯК

 

 

"Вечірня газета", 27.02.2009