Статті

pub004

   У "Театральній вітальні" меморіального музею Марка Кропивницького відбувся тематичний захід з нагоди відзначення 120-ї річниці від дня народження видатного земляка, актора і режисера, фундатора і беззмінного керівника протягом більше сорока років Київського академічного українського драматичного театру ім. І.Франка, народного артиста СРСР Гната Петровича Юри.    До дня народження митця, - уродженця села Федвар на Єлисаветградщині (нині село Підлісне Олександрівського району Кіровоградської області), у музеї створено виставку "Театру віддане життя". На ній представлено світлини театральної родини Юрів, митця - у різних ролях, його особисті речі, а також книги Гната Юри і книги про нього.
   У відкритті виставки взяли участь заслужені артисти України Валентина Литвиненко, Анатолій Литвиненко та Анатолій Косяченко. Для гостей музею - студентів комерційного технікуму та учнів ЗОШ № 1 - актори підготували змістовну художню частину.
   Гості побачили сцени з вистав класичного репертуару: "Мартин Боруля" Івана Карпенка-Карого, "За двома зайцями" Михайла Старицького, "Кайдашева сім'я" Івана Нечуя-Левицького.

 

"Вечірня газета", 8.02.2008