Статті

   У літературно-меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся вечір пам'яті видатного українського композитора, хорового диригента, громадського діяча Миколи Лисенка з нагоди відзначення 165-їрічниці від дня його народження.
   Про творчий і життєвий шлях митця відвідувачі дізнались, оглянувши виставку "Боян України - Микола Лисенко".
   Творча спадщина цього композитора вражає, самобутністю, могутністю і красою мелодій. У його доробку - опери "Тарас Бульба", "Утоплена", "Різдвяна ніч", музика до "Кобзаря" Тараса Шевченка, музичні композиції на вірші Івана Франка, Михайла Старицького, Лесі Українки, Адама Міцкевича, Генріха Гейне.    Вечір пам'яті Миколи Лисенка прикрасив концерт із його творів. На сцені музею виступали викладачі і студенти Кіровоградського музичного училища. Незабутнім для слухачів - учнів педагогічного ліцею - став виступ заслуженого артиста України Володимира Стратьєва. Він виконав арію Остапа з опери "Тарас Бульба", романси "Безмежнеє поле", "Уві сні я плакав" (концертмейстер - Валентина Гордус).
   У майстерному виконанні викладача відділу співу Кіровоградського музичного училища Катерини Третьякової прозвучала пісня Наталки з опери "Наталка-Полтавка" та пісня в обробці Миколи Лисенка "Ой не світи, місяченьку" (концертмейстер - Марина Єгорова). Уривок "Цвіркуни" з опери "Чорноморці" виконала студентка музичного училища Катерина Дударєва.

 

"Вечірня газета", 30.03.2007