Статті

  У Кіровоградському меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбувся вечір ліричної пісні за участю заслуженого артиста Абхазії Володимира Трибиненка, заслуженого працівника культури України В'ячеслава Савустяненка, лауреата всесоюзних і республіканських фестивалів народної творчості Галини Савустяненко та Віталія Воленка.    Цього разу митці виступали перед науково-викладацьким загалом - учасниками четвертої Міжнародної науково-практичної конференції "Сучасні педагогічні технології підготовки фахівців нового покоління", що проходила на базі Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна".
   Гості з різних міст України, а також Росії і Туреччини, мали можливість не тільки почути живу музику і спів, а й поспілкуватися з учасниками вечора.
   Заслужений артист Абхазії Володимир Трибиненко в юності служив у Закавказькому військовому окрузі, був солістом ансамблю військового округу. У середині 60-х років прийшов працювати до Кіровоградського українського музично-драматичного театру ім. М.Л.Кропивницького, де зіграв десятки співочих ролей у сучасному і класичному репертуарі. Володимир Никанорович із задоволенням бере участь у концертах і творчих зустрічах, на яких виконує свої улюблені пісні.
   А от заслужений працівник культури України В'ячеслав Савустяненко з молодих літ пов'язав своє життя з Олександрівкою, де працював викладачем по класу баяна у музичній школі. Із 1967 року очолював хоровий колектив Олександрівського районного будинку культури. Згодом народний самодіяльний хор "Тясмин" під орудою В.Савустяненка був неодноразовим лауреатом всесоюзних і республіканських фестивалів народної творчості. З виступами хор побував у багатьох містах України, а також за кордоном.
   На вечорі, що відбувся в нашому музеї, у виконанні митців прозвучали народні пісні - українські, білоруські, російські, а також пісні сучасних композиторів і поетів, одна з яких -"Встреча друзей" (музика Євгена Мартинова, слова Роберта Рождественського) і дала назву вечора.

 

Ніна ЧЕРНЯК, екскурсовод меморіального музею М.Л.Кропивницького

 

"Вечірня газета", 1.12.2006