Новини

3

 

До Міжнародного дня людей похилого віку, який щорічно, з 1 жовтня 1991 року відзначається в Україні, співробітники відділу історії обласного краєзнавчого музею систематично проводять заходи.

День людей похилого віку  в Україні  називають Днем ветерана. Це чисте і світле свято. Свято наших батьків, бабусь та дідусів, їм ми віддаємо свою любов та повагу.

Цього дня Дацька Валентина Василівна – молодший науковий співробітник відділу історії виступила з лекцією «З історії розвитку міста Єлисаветграда» перед слухачами Вищої народної школи у приміщенні наукової бібліотеки імД. Чижевського.

Валентина Василівна детально розповіла про історію заснування фортеці Святої Єлисавети – форпосту держави на півдні, військовим центром краю.

Особливо слухачів вищої народної школи зацікавила розповідь  про військову сторінку  розвитку краю – комплекс кавалерійського училища, архітектурну неповторність Єлисаветграда, розвиток освіти, зародження в нашому краї  українського професійного театру, його фундаторів – М. Кропивницького, І. Тобілевича.

Маємо надію, що лекція «З історії розвитку міста Єлисаветграда» відкриє для слухачів Вищої народної школи багато цікавого і досі не звіданого, спонукатиме більше читати і дізнаватись про унікальну і неповторну історію нашого краю – Степову Елладу.

 

2

 

4