Новини

1

 

29 вересня 2020 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація книг Ніни Бабанської «Золоті стежини Кіровоградщини» та «Крилаті скарби Кіровоградщини».

Ніна Бабанська –краєзнавиця, послідовниця справи свого батька, Ігоря Бабанського, який все своє життя присвятив вивченню природи Кіровоградщини.

Учасників заходу привітала виконуюча обов’язки директора краєзнавчого музею Смаглюк Ірина та поздоровила від всіх присутніх з 75-річчям авторку книг.

Ведуча заходу, доктор педагогічних наук, професор Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка, заслужений вчитель України Надія Калініченко розповіла про життєвий шлях краєзнавиці.

Ніна Бабанська, ознайомила присутніх з етапами 20-річної праці, започаткованої дитячо-юнацьким екологічним центром «Ексампей» та продовженої групою дослідників унікальностей Кіровоградщини «Ексампей-ЕКО», результатом якої і стали презентовані видання.

Своїми спогадами та здобутками поділилися колишні вихованці дитячо-юнацького екологічного центру «Ексампей», що діяв на базі Кіровоградського колегіуму, та продовжувачі цієї справи. Заступник директора музею з обліку та збереження музейних цінностей Павло Рибалко розповів про довготривале співробітництво, в ході якого були виявлені дослідження у різних джерелах, що стосувалися Бобринецького району.

До обговорення представлених книг долучилися відомі краєзнавці та дослідники природи області, серед них – кандидат біологічних наук, доцент кафедри географії та геоекології Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В. Винниченка Валентина Мирза-Сіденко, головний геолог ГРЕ-37 КП «Кіровгеологія» Микола Миколайович Кір’янов, директор Державного архіву Кіровоградської області Олег Бабенко, директор Кропивницького інженерного коледжу Центральноукраїнського національного технічного університету Микола Сторожук.

На завершення заходу автор книг Ніна Бабанська подякувала директору поліграфічного рекламно-видавничого центру «КОД» Віктору Лисенку за своєчасну та оперативну допомогу у видавництві та подарувала виступаючим свої книги.

 

DSC 4002

 

DSC 4003

 

DSC 4004

 

DSC 4005

 

DSC 4009

 

DSC 4017