Новини

DSC 3724

 

28 вересня 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М. Л. Кропивницького відбулися музейні читання, лейтмотивом яких стала постать Марка  Кропивницького в різних іпостасях – театрального діяча, письменника чи просто людини. Цього дня дослідники різних аспектів його життя та творчості представили свої напрацювання в галузі так званого кропивницькознавства, що є чудовим способом вшанувати 180-ту річницю від Дня народження митця, 175-ту річницю від Дня народження І. Тобілевича а також 50-ту річницю свята «Вересневі самоцвіти», яке ніколи б не побачило світ, аби не славна діяльність Марка Кропивницького, Івана Тобілевича та інших корифеїв українського театру.

Учасниками читань стали знані вчені, науковці, краєзнавці та театральні діячі нашого міста, викладачі навчальних закладів,  музейні працівники та навіть студенти, – усі об’єднані зацікавленням постаттю Марка Кропивницького.

Зазначені музейні читання ознаменували собою початок нової щорічної традиції меморіального музею М. Л. Кропивницького, стали першими з циклу проєкту «Марко Кропивницький і театральне мистецтво – Україні й українцям».Також учасники та слухачі читань, серед іншого, мали змогу ознайомитися з новоствореною виставкою «Улюбленці публіки – актори-кропивничани Костянтин Параконьєв та ГригорійРябовол», створеною до 80-ї річниці присвоєння Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театру імені М.Л.Кропивницького.

 

DSC 3742

 

DSC 3745

 

DSC 3758

 

DSC 3763

 

DSC 3767

DSC 3768

DSC 3779DSC 3785

DSC 3786