Новини

photo 2020 09 25 11 10 31

 

24 вересня 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М. Л. Кропивницького відбувся тематичний захід,  присвячений Дню міста Кропивницький. До участі у ньому було запрошено кандидата історичних наук Юрія Станіславовича Митрофаненка – двічі лауреата обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, одного з ініціаторів перейменування міста Кіровоград на Кропивницький, неодноразового учасника заходів у музеї корифея.

Популяризатор історії України та рідного краю, Ю. Митрофаненко зробив вагомий внесок у поширення інформації про події Української революції 1917–1921 рр. На музейних зустрічах попередніх років науковець презентував молоді книгу «Таємниці Байгорода Юрія Яновського», не менш захоплююче розповідав про книгу «Роки боротьби 1917–1922 рр. на Єлисаветчині. Український погляд. 1917–1918. Початок революційної стихії».

Традиційно, на зустрічах до Дня міста творча молодь, цього разу, –  учні 10-В класу КОНВК (гімназія-інтернат – школа мистецтв), – дізналася багато цікавого з історії своєї малої Батьківщини та України загалом. Побудувавши свою розповідь у вигляді своєрідної подорожі в минуле, дослідник змалював, яким був наш край століття  тому: якими були тогочасні люди, яку музику вони слухали, що читали, як сприймали події, які відбувалися тоді на теренах нашого краю.

Центровою постаттю розповіді Юрія Станіславовича став Марко Лукич Кропивницький, який мав надзвичайний вплив на тогочасне суспільство, як на українських землях, так і поза ними, увійшов в історію як людина, яка, у свій час, знову оживила в українцях дух українства. Навіть М. Муравйов, який у 1918-му році командував російськими військами, що врешті-решт захопили Київ, зазначав, що аби не Кропивницький з його театром та акторами, було б набагато легше просуватися Україною. Науковець наголосив на тому, що Дух нашої нації, відроджений Кропивницьким та театром корифеїв, маємо відстоювати в боротьбі з російською агресією зараз – з новою силою.

Також відвідувачі музею мали нагоду ознайомитися з новоствореною виставкою «Улюбленці публіки – актори-кропивничани Костянтин Параконьєв та Григорій Рябовол», створеною до 80-ї річниці присвоєння Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театру імені М.Л.Кропивницького.

 

photo 2020 09 25 11 11 01

 

photo 2020 09 25 11 11 29

 

photo 2020 09 25 11 11 39