Новини

IMG 20200916 164250 1


2020 рік ознаменувався цілою низкою визначних святкових дат, серед яких чільне місце належить 180-й річниці від дня народження М. Л. Кропивницького – славетного Театрального Батька, – та 80-й річниці  присвоєння його імені нині широко знаному Кіровоградському академічному обласному українському музично-драматичному театру.

Кожне нове покоління митців-кропивничан пишається традиціями українського театру корифеїв, успадкованими від митців-першопрохідців,  надихається ними та творчо розвиває їх на сучасній сцені. І кожна нова хвиля театралів має своїх лідерів – акторів, режисерів, художників, з якими асоціюється та чи інша доба в історії обласного театру.

До числа знаних митців-кропивничан післявоєнної доби належали й Костянтин Параконьєв та Григорій Рябовол. Їхня плідна творча праця на сцені обласного українського музично-драматичного театру імені МКропивницького датується періодом з другої половини 40-х по кінець
60-х років ХХ ст. Про творчі долі митців та створені ними незабутні сценічні образи розповідає створена відділом обласного краєзнавчого музею –меморіальним музеєм М. Л. Кропивницького виставка «Улюбленці публіки – актори-кропивничани К. Параконьєв та Г. Рябовол», що має на меті привернути увагу до театральної історії рідного краю – колиски українського національного професіонального театру.

Митці, творчим долям яких присвячена виставка, стали її героями не випадково. Майже ровесники, наділені яскравими самобутніми талантами, маючи беззаперечний успіх у глядача та попит серед режисерів, вони все ж пішли з кіровоградської сцени (1967), так і не отримавши почесних звань. Костянтин Параконьєв переїхав на роботу до Запорізького музично-драматичного театру імені Щорса (нині - театр ім. В. Г. Магара), що подарувала йому нові яскраві акторські й режисерські роботи, а також заслужений успіх – у 1970 р. актор був удостоєний Державної премії УРСР імені Т. Шевченка, у 1979 р. – звання народного артиста УРСР. Григорій Рябовол, знаходячись у розквіті таланту, відійшов у вічність.

Експозицію побудовано на матеріалах з фондів меморіального музею М. Л. Кропивницького. На виставці, зокрема, представлено експонати, що стосуються вистави «Замулені джерела» М. Кропивницького, постановки режисера І. Казнадія, 1958 р. (програма вистави, фото акторів в ролях: К. Параконьєв – Н. В. Необачний,  Г. Рябовол –Яків, старий солдат), фото з вистави «Вій» М. Кропивницького за М. Гоголем, режисер – заслужений  артист УРСР М.Донець, 1959 р. (сцена за участю акторів: К.Параконьєв – Тит Халява, В.Смичек – Дівчина; Г.Рябовол – Хаїм, шинкар) та багато іншого.

Термін експонування виставки – до 16 жовтня 2020 р.. Запрошуємо вас  на екскурсії та інвідуальне відвідування музею корифея.

 

IMG 20200916 162257

 

IMG 20200916 163834

 

IMG 20200916 164133

 

IMG 20200916 165835