Новини

 пвир

2 вересня 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття інформаційно-просвітницької виставки «Тріумф Людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ», підготовленої Українським інститутом національної пам'яті спільно з Центром досліджень визвольного руху та Національним музеєм-меморіалом жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького».

Виставка містить матеріали з фондів Галузевого державного архіву СБУ та розповідає про систему ГУЛАГу, який нещадно експлуатував своїх в’язнів, аби витиснути з них максимум і перетворити на слухняних «будівників комунізму». Але українці, кинуті в табори, зберігали гідність, гуртувалися в мережі спротиву та врешті-решт спричинилися до повстань, які цю систему розвалили. Окремі розділи виставки розповідають про національний спротив кримських татар, про дисидентів - шістдесятників, про в’язнів совісті, яких переслідували за релігійною ознакою.

Відкриття о 11.00

У зв’язку з застереженнями, пов’язаними з карантином, на презентацію запрощено обмежену кількість учасників. Всім зацікавленим пропонуємо оглянути виставку «Тріумф Людини. Мешканці України, які перемогли ГУЛАГ» до 14 вересня 2020 р., за попередньою домовленістю, групами до 10 осіб.

Адреса: м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка, 40.

Телефони: (0522) 271841, 241962.