Новини
DSC 2011 1
 
27 березня щорічно від 1961 року увесь цивілізований світ відзначає Міжнародний день театру. Це чудове свято близьке всім зачарованим сценою – митцям, служителям Мельпомени, а також їхнім відданим шанувальникам.
До Міжнародного дня театру завжди готуються і у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького, і у заповіднику-музеї  І.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія. Тут традиційно відбуваються заходи  за участю творчих працівників, акторів професійних театрів, а також аматорських театральних колективів міста і області.
У цьому році карантин вніс свої корективи – заходів не буде. Та наукові співробітники відділу та філії підготували цікаві матеріали для створення виставок.
Відзначення Міжнародного дня театру давно стало часткою життя музею славетного земляка Марка Кропивницького.
Творча співпраця дому корифея та Кіровоградського академічного обласного музично-драматичного театру імені Марка Кропивницького триває вже 37 років (від 1982 року, коли було створено меморіальний музей  М.Л. Кропивницького.
У меморіальному музеї Марка Кропивницького створили виставку «Перлинки репертуару кропивничан». Перлинки, саме так, коштовні сонячні краплинки, що створюють розкішне убранство українській сцені. На виставці – рекламна продукція театру – афіші і програми вистав останнього десятиліття, світлини з вистав, буклети Всеукраїнського театрального свята «Вересневі самоцвіти» тощо.
Сьогоднішня театральна афіша розповідає про нові постановки і нові імена. Але незмінно цікавість привертають твори української класики, що сприймаються як візитка театру. Класика продовжує дивувати, хвилювати і надихати нові покоління театралів. Глядачі побачили і полюбили вистави «Назар Стодоля» Т.Шевченка, «Сорочинський ярмарок» за М.Гоголем, «Циганка Аза» М.Старицького та багато інших, будуть раді новим постановкам творів Марка Кропивницького і І.Карпенка-Карого.              
Нагадаємо: 2020 рік – рік відзначення 180-ї річниці від дня народження діяча. Тому віриться, що вже у травні, коли забуяє зелений колір надії, на садибі музею українського театрального батька Марка обов’язково відбудеться святкування за участі Кіровоградського академічного українського музично-драматичного театру, творчого спадкоємця театру корифеїв.
У заповіднику-музеї  І.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія підготували матеріали для виставки «Життя театру» і присвятили її до свята театру, а також історії одного з провідних театрів України – Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка, якому у 2020 р. виповнилось 100 років. Серед творців цього видатного театрального колективу стояли і наші земляки – представники родини Юрів з Олександрівщини. Одному з них, Олександру Петровичу Юрі-Юрському, цього року виповнюється  125 років від дня народження.   Повʼязані з цим театром і представники родини Тобілевичів. Софія Віталіївна шила костюми акторам, сама виступала у виставах театру. Отож, на виставці представлені матеріали про нелегкий шлях становлення театру, про видатних театральних діячів минулого і сучасності.
Після закінчення карантину обидві виставки можна буде оглянути.
Ми вітаємо всіх митців, повʼязаних з національною гордістю – УКРАЇНСЬКИМ ТЕАТРАЛЬНИМ МИСТЕЦТВОМ з святом. Бажаємо міцного здоровʼя, оптимізму, нових творчих досягнень, уваги і підтримки владних структур, вдячного глядача.

 

DSC 2014 2

 

DSC 2019 1

 

DSC 2021 1