Новини


DSC 0078

16 березня 2020 року закінчив свій земний шлях Микола Олександрович Галицький. На вісімдесят четвертому році життя перестало битись серце відомого в області і за її межами працівника на ниві культури, людини енергійної, небайдужої до всього, що відбувається навколо, справжнього фахівця своєї справи.
Доля Миколі Олександровичу дісталась нелегка. Були страшні воєнні роки в окупації, голодні і холодні повоєнні роки .
Потім була служба в армії, у частині особливого призначення, на Сахаліні. Після її закінчення – навчання в Олександрійському культурно-освітньому технікумі, у Львівському державному університеті ім. І.Франка, робота на посаді директора Олександрівського районного Будинку культури, вчителя музики і співів у Голиківській загальноосвітній школі, завідувача відділу культури Олександрівського райвиконкому, завуча Олександрівської музичної школи. І де б Микола Олександрович не працював або навчався, всім було зрозуміло, що це людина цілеспрямована, вимоглива до себе, постійно прагне нових знань, розвитку.  Не дарма його призначили у                1978 році на складну і відповідальну посаду заступника начальника управління культури облдержадміністрації, на якій він працював до 1996 року і вийшов на пенсію, але чи можливо всидіти вдома, якщо накопичений роками досвід роботи потрібно передати молодим, допомогти одним, скерувати інших, підтримати, підказати…
З 2000 року обіймав посаду завідувача відділу обласного краєзнавчого музею - меморіального музею М.Л.Кропивницького. Значну увагу Микола Олександрович приділяв організації вивчення творчого доробку корифеїв українського професіонального театру, дослідної  та науково-освітньої діяльності, займався організацією благоустрою території та приміщень меморіального музею М.Л.Кропивницького. Особисто займався популяризацією творчої спадщини видатних українських митців.  У 2010 р., завдяки  Галицькому М.О., проведено науково-практичну конференцію на базі меморіального музею М.Кропивницького "Історія українського театру: регіональні джерела вивчення" спільно з факультетом історії і права КДПУ ім. В.Винниченка. Про дослідження у цій галузі розповідали як знані науковці, краєзнавці, так і студенти кіровоградських вищів.
Приділяв увагу дослідницькій діяльності. Є автором ряду статей про життя і діяльність корифеїв українського театру, а також відомих діячів театру сучасності. Підготував та за спонсорські кошти видав книгу «Золота скарбниця духовності Кіровоградщини», фотоілюстративний альбом «Наукова і культурно-просвітницька робота колективу меморіального музею М.Кропивницького 2000-2016 р.р.). 
З його приходом на посаду завідувача музею традиційне відзначення річниць від дня народження Кропивницького М.Л. набуло особливого змісту, стало більш популярним і масовим. Перед гостями виступали актори Кіровоградського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького, Кіровоградського академічного обласного театру ляльок, ветерани сцени, актори-аматори з різних районів, колективи музичних шкіл, письменники і поети, викладачі мистецького факультету ЦДПУ ім. В.Винниченка, радували своїми виробами майстрині декоративно-ужиткового мистецтва, автори-виконавці пісень тощо, всього не перелічити.
За його задумом втілена у музеї така форма масових заходів, як камерна зустріч митців різних поколінь та напрямків діяльності з зацікавленою аудиторією, що одержала назву "Зустріч у (театральній, літературній, музичній) вітальні", що органічно поєдналась з специфічним профілем меморіального музею.  Щороку проходить   10-12 таких зустрічей, гостями яких бувають не тільки митці м.Кропивницького, а й творчі колективи з різних куточків області. Дуже у пригоді стала попередня діяльність Миколи Олександровича, збереглись і набули розвитку зв’язки з творчою інтелігенцією. Він націлював свій колектив на плідну співпрацю з колективами обласних театрів, педагогами та студентами вищів, Кіровоградського музичного коледжу, музичних шкіл, інших  навчальних закладів, митцями-аматорами.
Інновацією у 2016-2017 роках став спільний проект меморіального музею М.Кропивницького та музичної школи №2 імені Ю.Мейтуса «Коли талант єднають музи, благословенні ті союзи», до організації якого М.О.Галицький також доклав зусиль. Підтримав і популяризував на базі музею мистецько-просвітницький проект молодого викладача музичної школи №4 Любові Кардаш «Секрет успіху Соломії Крушельницької» у 2019-2020 роках. Організував низку заходів за участю громадської організації «Клуб авторської пісні та поезії «Байгород» у 2018-2020 роках.
Є лауреатом обласної премії у галузі культури «Духовний скарб Кіровоградщини у номінації «За вагомий внесок у збереження та популяризацію культурної спадщини» (2010).
Добросовісне ставлення до своїх службових обов’язків, енергія, високий професіоналізм, цілеспрямованість у досягненні мети, безмежний патріотизм Галицького Миколи Олександровича є взірцем самовідданого служіння справі збереження культурної спадщини та розвитку музейної справи на Кіровоградщині. Таким ми його пам’ятатимемо завжди!
Для рідних, для кого він був добрим і уважним чоловіком, батьком, дідусем, це велика втрата. Ми висловлюємо їм щире співчуття.
Колектив Кіровоградського обласного краєзнавчого музею .

 

01

 

02

 

04

 

07

 

16

 

20

 

DSC 0036

 

DSC 0109

 

DSC 0181

 

P1150820