Новини
01
 
5 березня 2020 року у приміщенні Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбувся захід «Поезія Шевченка у серці й на устах», присвячений 206-й річниці від дня народження видатного українського поета,  художника, громадського діяча та мислителя Тараса Шевченка (1814-1861).
У вступному слові заступник директора з науково-методичної роботи Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Колесник Світлана зазначила, що завжди на драматичних поворотах історії, коли збурена чи збентежена українська душа з тривогою і надією звертає погляд до своїх найвищих національних авторитетів, наша думка лине передусім до Тараса Шевченка. У завше сучасній Тарасовій поезії, у його українськості в найточнішому значенні цього слова, у небувалому життєвому прикладі як Поета і Громадянина черпаємо наснагу для обстоювання «В своїй хаті своєї й правди, / І сили, і волі» («І мертвим, і живим»).
Вітаючи присутніх, директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Наталія Агапєєва акцентувала увагу на тому, що творчість Тараса Шевченка є духовною основою формування сучасної української нації. Для українців усіх наступних поколінь він став потужним джерелом національної свідомості та символом України. Згадала про відзначення 200-річчя від дня народження Кобзаря на теренах краю. Заспівала рядки шевченкової поезії.
Відвідувачі музею мали можливість почути твори геніального Кобзаря у виконанні заслуженого діяча мистецтв України Євгена Курмана. До слова запрошений був голова Компаніївської районної ради та голова журі літературної премії імені Ю.Яновського Вадим Спіктаренко, у кінці свого виступу він прочитав вірш Т.Шевченка.. Свою любов до творчості Великого Кобзаря висловили Василь Бондар та Олена Надутенко, вони ж прочитали свої вірші. Завідувачка обласною  бібліотекою для юнацтва імені Є.Маланюка Лариса Савенко розповіла про літературну студію "Ліра". Керівник студії, відомий поет, лауреат літературних премій Олександр Косенко розповідав про студійців, читав вірші. Потім поезії Кобзаря та свої твори читали члени цієї студії Василь Левицький, Максим Бричка, Марина Єрмолаєва. Автор-виконавець Андрій Фоменко заспівав пісні на вірші Т.Шевченка. Співробітник відділу історії Валентина Дацька додала і свій виступ про Тараса Григоровича Шевченка - людини незвичайної долі й багатогранного таланту.
Учасники заходу ще разнаголосили, що Він пробуджував любов до своєї Батьківщини, кликав сильних на подвиги, вселяв у слабких надію і віру. Шевченко жив Україною, для її визволення писав своє безсмертне пророче слово, утверджуючи віковічні прагнення українського народу до волі.
На завершення ведуча наголосила, що кожне слово Кобзаря по-своєму промовляє до нас, то підносячи дух, то зворушуючи душу, згуртовуючи нас у громаду, національний колектив, людську спільноту. Вчитуймося і вслухаймося! Високий дух поета і «Жива / Душа поетова святая, / Жива в святих своїх речах», довіку з нами!

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15