Новини
01
 
05 березня 2020 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено захід з презентацією виставки «Жінки Єлисаветградщини», приурочений до Дня прав жінок і миру.
У вступному слові завідуюча відділу історії Валентина Пархомчук зазначила про необхідність розкриття постаті жінки в культурі та науці, наголосивши на значних внесках прекрасної статі у всі сфери життя суспільства. Вона підкреслила, що тема виставки особливо актуальна в сучасному українському суспільстві, оскільки має стати одним із інформаційних та візуальних елементів у подоланні «невидимості» жінок та їхнього внеску в історичний процес.
Директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії у галузі культури «Духовний скарб Кіровоградщини» Наталія Агапєєва привітала усіх присутніх з відкриттям виставки і прийдешнім Міжнародним жіночим днем 8-го Березня, наголосивши на тому, що про українську жінку сказано і написано немало. Жінка завжди надихала і поетів, і художників, і композиторів, але і крім цього протягом усієї багатовікової історії жінки щиро вболівали за свою країну, її соціально-економічний та культурний розвиток. Українська жінка – особливий феномен, що не має аналогів у світі! Жінка – це борець за свої права, за краще майбутнє для своєї родини і країни в цілому.
Голова Кропивницького осередку ГО «Асоціація жінок України «Дія»  Копцева Юлія розповіла про сучасні умови та можливості для діяльності жінок у різних сферах. Сьогодні діє ряд громадських організацій, які допомагають жінкам захистити свої права. Громадська організація «Асоціація жінок України «Дія» об'єднує жінок для спільного вирішення питань розширення їхніх прав і можливостей. Метою організації є захист соціальних, економічних, духовних, політичних та інших прав і інтересів жінок та членів їхніх родин, сприяння просуванню принципів гендерної рівності, захист прав дітей та молоді, жіноча самореалізація, підтримка їх підприємницької ініціативи, вирішення питань освіти і культури.
Старший науковий співробітник відділу історії та авторка виставки Забабуріна Алла розповіла передісторію свята Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Також вона презентувала виставку, акцентувала увагу на головних аспектах життя і діяльності видатних жінок Єлисаветградщини, їх досягненнях і внесках у сфери культури та науки. Особлива увага приділялася презентації унікальних особистих речей відомих жінок краю, що зберігаються у відділі фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею.
Присутніх привітали успішні жінки з нежіночими професіями – Жанна Сабо та Олена Надутенко.
Першими познайомились з виставкою студенти психолого-педагогічного факультету під керівництвом Тетяни Шарапової - заступника декана факультету ЦДПУ ім. В.Винниченка., представники громадськості та засобів масової інформації.
Виставка буде експонуватися у музеї до 26 березня 2020 року.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16