Новини
2354665.Розумівкаjpg
 
1  березня 2020 року в Історико – архітектурному заповіднику  родини Раєвських, філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, відбувся  захід  з циклу «Звичаї і обряди українського народу» до свята  Масляна.
Масляна або Сирна седмиця – це останній підготовчий тиждень до Великого посту. У перший день весни у Свято – Хрестовоздвиженському храмі, який знаходиться на території історико – архітектурного заповідника родини Раєвських відбулася святкова Божественна літургія. Настоятель храму протоієрей Михаїл привітав зі святом  Масляної гостей свята, побажав всім здоров'я, злагоди та миру, а також розповів про обряди та звичаї, яких треба дотримуватись у ці дні. Наголосив, що потрібно пам’ятати про те, що навколо є багато нужденних, бідних, яким потрібна наша допомога, увага і турбота.
У ці святкові  дні добре відвідати близьких, родичів, із якими давно не бачилися. Науковий співробітник Вадим Куценко розповів присутнім, як поєднуються відзначення церковних свят із народними. Потім гостей почастували гарячим чаєм та смачними млинцями.

 

78756765 1Розумівка