Новини
01
 
25 лютого 2020 р.  з нагоди відзначення свята Масниці у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї проведено захід «Масниця, або давньоукраїнський Колодій». Цього дня до музею завітав народний фольклорно-етнографічний колектив «Калина»  Долинського культурно-дозвіллєвого центру.
Ведуча заходу, завідуюча відділом історії Пархомчук Валентина зазначила, що це свято має особливе значення в аспекті сьогодення, так як проводиться з метою популяризації,  збереження кращих народних обрядів і традицій. Вона представила колектив «Калина», який має 40-річну історію і багаті традиції.
Присутніх з прийдешнім святом  привітала директор музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія. Вона зазначила, що сьогодні, коли мова йде про відродження української національної культури, все частіше перед нами постають питання: «Хто ми? Звідки?  Які ми? Чим жив наш народ протягом століть?» Обряди, звичаї, традиції українців є складовою частиною  не лише історії нашого народу, а й сьогодення, значною мірою вони визначають витоки української нації, ті риси життя, якими ми відрізняємося від інших націй світу.
Художній керівник колективу «Калина» Яремчук Володимир в оригінальній формі ознайомив присутніх з традиціями святкування Масниці в Україні і у нашому краї. Зокрема, гостям було представлено тематичну концертну програму з автентичними піснями та окремими обрядовими діями, що супроводжувалась відеорядом.
Захід пройшов у невимушеній, дружній атмосфері, весело і гучно, залишив багато позитивних емоцій. Тож маємо надію, що його проведення допоможе глибше пізнати витоки народних обрядів і традицій, котрі збагачують нашу духовність.

 

02

 

03

 

04

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

16а

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21

 

22