Новини
01
 
22 лютого 2020 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбувся захід з циклу «Зустрічі у музичній вітальні», приурочений до п’ятої річниці від дня створення громадської організації «Клуб авторської пісні і поезії «Байгород».
Гостями дому корифея стали поети і музиканти, автори і виконавці пісень з міста Кропивницького та області. Вітання і щирі побажання чергувалися з яскравими виступами байгородців і запрошених гостей.
На початку заходу були вручені грамоти адміністрації обласного краєзнавчого музею та оголошені подяки найактивнішим членам клубу «Байгород», зокрема учасникам зустрічей у домі корифея. У свою чергу від «Байгорода» подяками були відзначені і працівники музею.
З особливою увагою і повагою присутні слухали вітальні слова завідувача музею Галицького Миколи Олександровича, який також коротко розповів про історію співпраці з «Байгородом» і далі кожен з наступних виступаючих згадував свою історію приходу до цієї громадської організації.
Художня частина зустрічі розпочалася піснею «А у нас сегодня юбилей» О.Мітяєва у виконанні Віктора Холявка.
В. Холявко - голова ГО «Клуб авторської пісні і поезії «Байгород», він же організатор свята, та його колега по творчому цеху Олена  Надутенко – голова ГО «Творче об’єднання «Парус» згадали спільні виступи, що стали цікавими сторінками мистецького життя рідного краю.
О.Надутенко подарувала слухачам вірш «О годах» і відзначила, як добре, що вірші наших поетів знаходять відображення у піснях «Клубу «Байгород», що кожного місяця протягом п’яти років проводить свої зібрання і традиційно запрошує для участі поетів.
В. Холявко розповів, що у його творчому доробку є пісні на вірші вже двадцяти п’яти поетів, переважно з Кіровоградщини, зокрема, на вірші Валентина Холявка, Анатолія Федунця, Наталії Шмітке, Володимира Яремчука, Тетяни Березняк, Володимира Борщанського, Сергія Танасова, Миколи Голованова. Він виконав нову пісню на вірші Михайла Теніченка «Прийшла зима».
У дружньому колі однодумців, розкривали свої серця поети: Михайло Теніченко, Наталія Шмітке, Адель Стеч, Тетяна Маркова та інші.           
Барди Петро Сімійон, Михайло Радкевич, Сергій Сімонов, гітарист-виконавець пісень і романсів Сергій Соколенко, виконавці авторських пісень Володимир Молчанов та інші, традиційно, презентували свої нові твори, а також виконували пісні і поезії, що вже запам’яталися і полюбилися учасникам попередніх творчих зустрічей.
Урізноманітнили програму танці від хореографа-аматора Світлани Ольшанської, виступ імпровізованого дуету Сергія Соколенка і Аделі Стеч, колективне виконання усіма присутніми українських народних пісень «Ой, чий то кінь стоїть», «Ой, ти, дівчино, з горіха зерня», «На долині туман» під гітару.       
Чудовий вечір з нагоди ювілею завершився побажаннями нових творчих зустрічей у домі корифея.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08