Новини

1

 

20 лютого 2020 року о 16.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід «Герої Небесної Сотні», присвячений вшануванню загиблих на Майдані Незалежності в Києві.
Під час Революції Гідності на Інститутській вулиці силові підрозділи розстріляли протестувальників, всього за день загинуло близько ста людей яких назвали «Небесною Сотнею». День 20 лютого став переломним у ході тих зимових подій. Кожен із Небесної сотні мав свою сім`ю, батьків, друзів, захоплення, свої симпатії і невідкладні справи. На жаль, жодна боротьба не проходить без жертв – матеріальних, психологічних, культурних. Ці ж люди принесли в жертву найцінніше – своє життя. Вшанування їхнього подвигу є беззаперечним обов'язком кожного з нас.
До музею в цей день завітали студенти медичного коледжу імені Й.Мухіна групи 229-Л - майбутні фельдшери (методист Швець Валентина Іванівна), учасники війни на Сході України, активісти, учасники кіровоградського Євромайдану та небайдужі громадяни. У своєму вступному слові старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Шевченко Борис Леонідович акцентував увагу присутніх на ролі музею у збереженні пам'яті про Небесну Сотню, зокрема і нашого земляка, Героя України – Віктора Івановича Чміленка. Після офіційної частини перед гостями виступили учні та викладачі музичної школи № 2 імені Ю.С.Мейтуса, які у концертній програмі виконали інструментальні твори української та світової класики, Муніципальний молодіжний жіночий хор «Сріблясті голоси» (художній керівник Наталя Корсунова-Трибіненко).
По завершенні заходу старший науковий співробітник Шевченко Борис Леонідович подякував присутнім і наголосив на важливості цього дня для кожного українця та мешканця нашого міста. Усі бажаючі мали змогу оглянути експозицію музею про революційні події в 2013-2014 роках в Україні, кіровоградський Євромайдан та побачити меморіальні речі Віктора Чміленка.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

9

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14