Новини
345893 1
 
15  лютого 2020 року історико – архітектурний заповідник родини Раєвських, філія Кіровоградського обласного краєзнавчого музею проводитиме захід циклу «Звичаї і обряди українського народу» Стрітення  Господнє та до Дня  вшанування учасників бойових дій на території інших держав.
Християни східного обряду 15 лютого відзначають Стрітення Господнеє або Принесення до Храму - велике двунадесяте церковне свято, що символізує не тільки зустріч старця Симеона і пророчиці Анни з немовлям Ісусом, а й зустріч людства з Богом. У цей день у Свято – Хрестовоздвиженському  храмі відбудеться святкове богослужіння на честь свята. За православною традицією, після літургії  відбудеться освячення води та Стрітенських свічок.
В  цей день в Україні відзначатимуть 31 річницю виведення радянських військ з території Афганістану. Не забувають  про цей гіркий урок  історії  в селі Розумівка, адже  свій інтернаціональний обов’язок з честю виконали і наші земляки. Науковий  співробітник  Куценко  Вадим Олександрович  розповість  про  війну в  Афганістані  та односельчан, які брали  участь у бойових діях. Далі гостям буде  представлено  можливість переглянути  невелику  експозицію в Народному музеї  історії  села Розумівки «Довічний біль Афганістану» та  відбудеться вшанування  хвилиною  мовчання  пам'яті загиблих, покладання  квітів до пам’ятника  односельчанина  воїна інтернаціоналіста  Зеленька Василя Миколайовича.
Початок  о 8.00
Адреса: Кіровоградська область, Олександрівський район, с.Розумівка.