Новини

1

 

29 січня 2020 року з метою збереження історичної пам’яті про учасників національно-визвольної руху в період Української революції 1917 – 1921 років у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід який присвячений річниці бою на станції Крути.

Бій під Крутами, який відбувся 29 січня 1918 року біля села Пам’ятне Чернігівської області, для українського народу є яскравим прикладом героїзму і жертовності молодого покоління у боротьбі за незалежність України. Вони проявили справжню відданість національній ідеї, утвердивши патріотичний дух незборимої нації.

У музей цього дня завітали студенти Кіровоградського медичного коледжу, а також солдати і офіцери військової частини А0981. Ведучою заходу була старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, кандидат історичних наук Безверха Вікторія.

До переднього слова було запрошено головного спеціаліста департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Трибуцьку Олену. Вона акцентувала увагу присутніх на значенні подвигу Героїв Крут в наш час, коли українські воїни, ціною власного здоров’я й життя захищають рідну землю від російського агресора.

Кандидат історичних наук, доцент Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені В.Винниченка Проскурова Світлана у своєму виступі розповіла про передумови війни УНР з більшовицькою Росією та зазначила про необхідність подальших досліджень «білих плям» періоду 1917–1921 років, як історії України в цілому, так і нашого краю зокрема.

Старший науковий співробітник відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Мельник Володимир презентував виставку «Українське військо 1917-1921». У популярній формі він розповів присутнім про заснування Українського війська, його організацію, легендарних командирів, роди військ, однострої та відзнаки, зброю, найвизначніші військові формації та бойові операції 1917-1921 років, вшанування пам’яті і відновлення мілітарних традицій сьогодні.

Гості музею також переглянули експозицію Кіровоградського обласного краєзнавчого музею яка показує участь наших земляків у бою під Крутами.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6