Новини
01
 
27 січня 2020 року у приміщенні НВК №26 для учнів 6-А класу співробітниками відділу історії обласного краєзнавчого музею проведено захід «Голокост на Кіровоградщині».
Метою його є поглиблення знань учнів про історію Голокосту в Україні, зокрема, нашому краї, у роки Другої світової війни, сприяння формуванню  правдивої пам’яті про минуле в українському суспільстві.
Захід відкрила Рудас Людмила Іллівна– класний керівник              6–А класу, котра у вступному слові акцентувала увагу присутніх на важливості вивчення теми Голокосту – важливої частини нашої історії.
Маршанін Анатолій Васильович, старший науковий співробітник відділу історії краєзнавчого  музею, повідомив коротку інформацію про життя євреїв у Європі у роки Другої світової війни, розкрив причини виникнення Голокосту, або Катастрофи, Шоа, пов’язані з нацистською ідеологією – антисемітизмом.
Дацька Валентина Василівна, молодший науковий співробітник відділу історії, у дохідливій формі ознайомила шестикласників з історією Голокосту на Кіровоградщині, розповіла дітям про трагічні події в нашому краї в роки воєнного лихоліття – розстріли євреїв у Кіровограді, Олександрії, Малій Висці, Новій Празі Олександрійського району, с.Хащувате Гайворонського району, використовуючи матеріал з фондів обласного краєзнавчого музею. Особливо дітей зацікавила інформація про праведників народів світу, серед яких є мешканці нашої області, котрі в роки Другої світової війни,  ризикуючи своїм життям, рятували євреїв від нацистського переслідування.
Маємо надію, що захід«Голокост на Кіровоградщині» допоможе зрозуміти, що у нас немає іншого виходу, як навчитись розуміти і толерантно ставитися до людини іншої національності.

 

02

 

03

 

04

 

05