Новини

01

 

8 січня 2020 року у приміщенні обласного краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки «Визволителі Кіровограда – Герої Радянського Союзу», присвяченої 76-річниці звільнення Кіровограда від німецько-фашистських військ.

Створюючи дану виставку співробітники відділу історії прагнули ознайомити відвідувачів з історією Кіровоградщини у роки Другої світової війни.

Відкрила виставку Світлана Едуардівна Колесник – заступник директора обласного краєзнавчого музею. Вона акцентувала увагу присутніх на тому, що виставки, заходи з патріотичного виховання дітей, молоді стали для співробітників музею традиційними, адже вони не тільки розширюють знання про події Другої світової війни, але й сприяють формуванню світогляду підростаючого покоління.

Змістовною була розповідь старшого наукового співробітника відділу історії обласного краєзнавчого музею Бориса Шевченка. Він ознайомив учасників відкриття виставки з подвигом трьох червоноармійців – молодшого лейтенанта Кіма Шатіла, капітана Григорія Пенежка та молодшого сержанта Барі Габдрахманова, які за визволення Кіровограда отримали звання Героя Радянського Союзу.

Також присутні переглянули документальну хроніку про звільнення у січні 1944 року Кіровограда від німецько-фашистських військ.

Маємо надію, що виставка «Визволителі Кіровограда – Герої Радянського Союзу» не тільки поглибить знання відвідувачів про події воєнного лихоліття на Кіровоградщині, але й допоможе усвідомити істину: бути гідними воєнного покоління, усіма справами утверджувати мир і злагоду на рідній землі.

Виставка експонуватиметься до 31 січня 2020 року у відділі історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Запрошуємо її переглянути.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10