Новини
01
 
24 грудня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулась презентація виставки «Завод Роберта і Томаса Ельворті: 145 років в історії міста», присвячена ювілею заводу АТ «Ельворті», 80-річчю утворення Кіровоградської області та 265-й річниці заснування міста. Захід зібрав краєзнавців, співробітників музею, представників заводу «Ельворті», студентів Економіко-технічного інституту імені Роберта Ельворті та ЗМІ.
На початку заходу зі вступним словом до гостей звернулась директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Наталія Юріївна Агапєєва, яка у своїй розповіді нагадала про важливість збереження власної історії та її популяризації. Також Наталія Юріївна привітала працівників та керівників заводу «Ельворті» зі 145- річчям заснування заводу та побажала економічного зростання і перспектив розвитку в майбутньому.
Голова наглядової ради «Ельворті-Груп» та «Гідросила-Груп» – Павло Леонідович Штутман розповів про сучасний розвиток заводу та перспективи.
Генеральний директор заводу «Червона Зірка» у 1995 – 2008 рр., Кіровоградський міський голова 2010 – 2014 рр., почесний громадянин міста Кіровограда Олександр Дмитрович Саінсус, пригадав власну історію роботи на підприємстві та поділився спогадами про встановлення пам’ятника братам Ельворті у 2004 році.
Голова правління – генеральний директор АТ «Ельворті» – Сергій Георгійович Калапа зауважив, що на заводі шанують історичні традиції та розвивають музей історії заводу.
Кандидат історичних наук, доцента кафедри історії України Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка – Чорний Олександр Васильович представив виставку: «Завод Роберта і Томаса Ельворті: 145 років в історії міста».
Джерельною базою виставки стали напрацювання Олександра Васильовича Чорного та оригінальні експонати Кіровоградського обласного краєзнавчого музею. Виставка містить копії старовинних фото будинку Ельворті, де нині знаходиться музей заводу, сільськогосподарської техніки, яка виготовлялася на початку ХХ століття, рекламної продукції заводу, зразки інструкцій до сільськогосподарських машин, перелік нагород, отриманих колективом підприємства, зразки логотипів, рекламні плакати з панорамою заводу Ельворті, пам’ятника Роберту і Томасу Ельворті, конверт і марку Укрпошти присвячені Ельворті, портрет Роберта і Томаса Ельворті, намальовані О.В. Чорним тощо.
Завідувач відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею – Валентина Олександрівна Пархомчук, презентувала виставку оригінальних предметів – віяло Мері Ельворті, документи та світлини часів Ельворті, що зберігаються у фондах музею.
Кандидат історичних наук – Ольга Володимирівна Скороход, яка займається написанням книги «Історія підприємства Ельворті 1874 – 2019 рр.» розповіла про те, що планується видати два томи книги. Перший том найближчим часом буде виданий, хронологічні рамки охоплюють 1874 – 1922 рр. Також Ольга Володимирівна окреслила найбільш цікаві факти з історії заводу.
Виставка експонуватиметься протягом двох тижнів.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14