Новини
01
 
21 грудня 2019 р. у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся вечір пам’яті краєзнавця Вадима Васильовича Смотренка.
Розпочався він з музичного твору - прелюдію з першої сонати для віолончелі Й.С.Баха виконала студентка ІІ курсу Кіровоградського музичного коледжу Айдан Алієва.
Рідні, друзі, колишні студенти, краєзнавці згадували, розказували усім присутнім про цю надзвичайну людину. Донька Смотренка В.В. Олена Вадимівна, концертмейстер академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М.Кропивницького, солістка камерного оркестру обласної філармонії «Концертіно» дуже проникливо поділилась спогадами.
Відомій журналістці та громадському діячу Бажан Валентині Василівні пощастило бути спочатку студенткою педагогічного інституту, де у той час викладав Вадим Васильович, потім разом з ним працювати у тому ж навчальному закладі. Згадувала про надзвичайно цікаві лекції В.В.Смотренка і інша його студентка - зберігач фондів міського музею музичної культури ім.К.Шимановського, Классова Олена Адольфівна. У її виконанні всі послухали вірш Вадима Васильовича «Пушкін у Сасівці». Слово було надано також викладачу музичного коледжу, краєзнавцю Френчко Людмилі Іванівні завідувачу відділу краєзнавства обласної універсальної бібліотеки ім. Д.Чижевського Колєчкіній Тетяні Петрівні, краєзнавцю Чуднову Олександру Вікторовичу. Їхні розповіді присвячувались дуже важливій справі у житті Вадима Васильовича - краєзнавству.
Розповіді супроводжувались фото-презентаціями, були показані уривки з телепередач за участю краєзнавця.
Згадували про поетичний доробок В.В.Смотренка. Журналіст Любарський Роман Рафаїлович прочитав вірш, присвячений поетам.
Олена Вадимівна виконала на скрипці музичний твір, адже батько так любив музику…
Директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна також сказала теплі слова про В.В.Смотренка і подякувала його доньці за передачу до фондів музею цінної колекції старовинних кахлів.
Співробітники відділу фондів обласного краєзнавчого музею на базі цієї колекції створили виставку «Дар бачити красу», яку презентував заступник директора музею з обліку та збереження музейних цінностей Рибалко Павло Павлович.
Ведучою заходу була заступник директора музею з науково-методичної роботи Колесник Світлана Едуардівна.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

17

 

18

 

19

 

20

 

21