Новини
1
19 грудня 2019 року у філії Кіровоградського обласного  краєзнавчого музею історико-архітектурному заповіднику родини  Раєвських (с.Розумівка Олександрівського  району) відзначали велике православне свято — День Святого Миколая.
Одним із найулюбленіших в народі свят завжди було свято зимового святого Миколая. У цьому святі прихована історія життя людини, яка жила у другій половині третього сторіччя. Миколай прославився своєю добротою, чуйністю і допомогою нужденним.
Сьогоднішнє святкове богослужіння у Свято–Хрестовоздвиженському храмі очолив настоятель храму протоієрей Михаїл. За церковним звичаєм, у цей день відбулась літургія, а біля ікони святого було прочитано акафіст, лунали  молитви за  мир і спокій в Україні, а також кожен з присутніх звернулися у своїх молитвах до святого Миколая зі своїми проханнями.
Після  цього  прихожани та гості свята пройшли хресною ходою навколо храму зі старовинною іконою Святого Миколая, якій понад 250 років (подарована у 2005 році на святкування 150-річчя з дня освячення храму та усипальниці родини Раєвських).
З вітальним словом виступив голова сільської ради Микола Васильович Христенко. Багатьох святих вшановує церква та, мабуть, жоден із них не користується такою воістину всенародною любов'ю, як святий Миколай. Старше покоління пам’ятає з розповідей бабусь та дідусів про святого Миколая. Його ім’ям батьки здавна називають синів. Ще за життя його називали батьком сиріт, вдів та бідних. І саме головне його образ є чи не в кожній оселі, а ікону майже повсюди знаходимо на іконостасах церков.
Настоятель храму протоієрей Михаїл привітав всіх присутніх зі святом, розповів про життя святого та наголосив, щоб старались жити по совісті, не соромились звертатись до святого Миколая  і  завжди пам’ятали про його допомогу.
 
2
 
3