Новини

01

 

17 грудня 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї  М.Л.Кропивницького відбулася «Зустріч у театральній вітальні» за участю майстра гумору Чорноморченка Петра Михайловича.

Все життя П.Чорноморченка було пов’язане зі сценою, спочатку – самодіяльною, згодом – професійною. У 1975 році розпочалася концертна діяльність артиста розмовного жанру Кіровоградської обласної державної філармонії.

З виступами об’їздив увесь Радянський Союз. Гуморески П.Глазового, С.Олійника, С.Руданського у виконанні П.Чорноморченка знаходили відгук в серцях численних прихильників його таланту. Виступав разом з А.Червінською, ВІА «Радуга», ансамблями «Калейдоскоп», «Наталка». Концерти вів М.Левандовський - відомий радіодиктор, друг родини.

Наприкінці 90-х рр. ХХ ст. Петро Михайлович тісно співпрацював з обласним театром ляльок. Виступав з гумористичною програмою для дітей.

Підтвердженням його нев’янучого таланту стало звання лауреата Всеукраїнського фестивалю сатири і гумору «Вишневі усмішки на рубежі тисячоліть» (2000).

Після виходу на пенсію Петро Михайлович неодноразово брав участь у творчих зустрічах, зокрема, у меморіальному музеї М.Л.Кропивницького.

Цього разу митець виступав перед учнями загальноосвітньої  школи І-ІІІ ступенів № 2. Програма виступу складалася з творів відомих українських авторів: П.Глазового,  А.Динника, Ф.Самойловича,  В.Лагоди,  К.Дяченка, В. Іващенка та  інших.

Захід, що відбувся напередодні Дня святого Миколая став дарунком малечі до зимових свят. Діти уважно слухали гуморески, щиро реагували на дотепи, брали участь у жеребкуванні на створення художньої програми, спілкувалися та демонстрували власні таланти.

Цього дня відвідувачам було презентовано виставку «Народні традиції. Вишивки Петра Чорноморченка», на якій представлено три десятки оригінальних робіт.

Вишивка хрестиком, знана з дитинства, також сприяла самовираженню митця. Це захоплення підтримують дружина Світлана Іларіонівна та щирі друзі. Свої оригінальні вишивки автор охоче дарує добрим знайомим, колегам по творчому цеху тощо. Серед експонатів виставки є картини датовані 2010 і пізнішими роками, є і щойно створені, вишиті для друзів, а також дві роботи подаровані П.Чорноморченком меморіальному музею М.Л.Кропивницького.

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 

15

 

16