Новини

01

 

17 грудня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї у рамках відзначення новорічних свят було відкрито виставки «Старовинні новорічні іграшки», «Український вертеп».

З вітальним словом до присутніх звернулася заступник директора обласного краєзнавчого музею з науково-методичної роботи Колесник Світлана Едуардівна.  Вона привітала присутніх з прийдешніми Новим Роком та Різдвом Христовим і «запалила» новорічну ретро-ялинку.

Молодший науковий співробітник відділу історії, кандидат історичних наук Безверха Вікторія Миколаївна презентувала присутнім виставку новорічних іграшок, які прикрашали ялинки наших містян протягом 30-40-х років ХХ століття. Окремо у розповіді вона наголосила на традиції прикрашення ялинок у різні  історичні періоди.
Проскурова Світлана Володимирівна, доцент кафедри історії України ЦДПУ ім. В.Винниченка, кандидат історичних наук, розповіла про історію українського  вертепного театру, яка є  надзвичайно багатою  і самобутньою, наскрізь пронизаною звичаями і традиціями українського народу, та про традиціії святкування Різдва за григоріанським і юліанським календарем.
Завідуюча відділом історії Пархомчук Валентина Олександрівна презентувала представлений на виставці вертеп, підкресливши, що вже багато століть він не перестає захоплювати і дарувати духовне зцілення християнам  усього світу. Це розповідь про вічні духовні людські цінності – любов, милосердя, прощення і сатира на людські гріхи – жадібність, розпусту, брехню, пияцтво тощо, наголосила вона. Вона розповіла, що у далекому 1991 році ініціативна група Кіровоградської інтелігенції на чолі з режисером обласного театру ляльок Ушаковим Євгеном Юрійовичем реконструювала  вертеп. Головних лялькових персонажів біблійної частини п’єси виготовив місцевий талановитий майстер художнього різьблення по дереву, реставратор Вєлков Володимир Іванович. Ляльки, для другої, народної частини, декорації і реквізит виготовила художниця Наталія Миколаївна Корнілова. Майстер і художниця були присутні на відкритті.  Примітно, що саме у нашому музеї у1992 році відбулася прем’єра спектаклю. Першими акторами,  були Н.Корнілова і  Є.Ушаков. Відтоді за ініціативою Світлани Анатоліївни Ушакової спектаклі продовжуються  періодично – один раз на 2-3 роки з різними акторами: дітьми, студентами, дорослими.
Перед присутніми виступив фольклорний гурт «Млиночок», який діє при музеї музичної культури ім. К. Шимановського міської ради м. Кропивницького. Художній керівник колективу - директор музею, лауреат обласної краєзнавчої премії  ім. В.Ястребова Полячок Олександр Іванович. У виконанні гурту прозвучали старовинні українські різдвяні пісні, які створили святковий настрій. О.Полячок і гурт «Млиночок» теж відродили старовинний вертеп і інколи виступають з цією виставою під час новорічних свят.
Директор музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна подякувала усім присутнім гостям, артистам, творчій групі  по створенню виставок та побажала у новому році миру, злагоди, здійснення усіх заповітних мрій і закликала  берегти у душах чарівний вогонь Різдва.
Термін експонування виставок «Старовинні новорічні іграшки»  «Український вертеп» з 17 грудня 2019року до 20 січня 2020 року. Запрошуємо мешканців і гостей міста відвідати Кіровоградський обласний краєзнавчий  музей, приймаються заявки на екскурсії.
02

 

03

 

04

 

05

 

6а

 

07

 

08

 

09

 

10

 

11

 

12

 

13

 

14

 

15

 

16

 

06

 

17

 

18

 

20

 

21

 

22

 

23

 

24

 

25

 

26

 

27

 

28

 

29

 

30

 

31