Новини
 

1

 

13 грудня о 14.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулося відкриття виставки «Старовинні новорічні листівки», яка присвячена святкуванню Нового року та Різдва Христового.
На виставці представлені дореволюційні та радянські передвоєнні новорічні і різдвяні поштові листівки, які для експонування були надані місцевим колекціонером Юрієм Тютюшкіним. Всього колекціонер представив 49 поштових листівок другої половини ХІХ – першої третини ХХ ст.
Виставку відкрила директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Наталія Агапєєва, яка зазначила, що незмінним символом Нового року стали поштові листівки, надсилаючи, які люди поздоровляли один одного зі святом, бажали всього найкращого в новому році. Саме, на основі новорічних та різдвяних поштових листівок в музеї відкривається виставка «Старовинні новорічні листівки», яка присвячена відзначенню Нового року та Різдва Христового.
Ведуча заходу завідуюча відділом історії Валентина Пархомчук відзначила особистість самого колекціонера Юрія Володимировича Тютюшкіна, який зробив колекціонування не тільки своїм хобі, а й став одним з кращих  колекціонерів-краєзнавців нашого міста.
Своїми думками з приводу матеріалів виставки поділилася журналіст та громадський діяч Бажан Валентина Василівна, яка зазначила, що на представленій виставці презентовані і вітальні листівки з її родини, які були передані колекціонеру.
Краєзнавець Федір Шепель теж виступив з нагоди відкриття виставки, висловив свої враження і привітав свого колегу Юрія Тютюшкіна з наступаючим днем народження.
Змістовною була розповідь старшого наукового співробітника відділу історії Алли Забабуріної. Вона ознайомила присутніх з історією поштових листівок, матеріалами виставки та відзначила, що основну частину даної експозиції складають новорічні поштові листівки, переважно радянського довоєнного періоду, хоча є також і дореволюційні листівки, які відрізняються особливими сюжетними зображеннями – засніженими лісами, селами та містами під зоряним небом, санчатами, ялинками тощо. Його колекція листівок краєзнавча – зібрана в нашому місті. Переглядаючи ці листівки, ми дізнаємося прізвища місцевих жителів, їх адреси, долі, почуття. Це спонукає нас уважніше відноситися до своїх друзів і близьких та нагадує нам, що листівка, підписана від руки, є дорогим і пам’ятним знаком, який може зберігатися століттями.
Також під час відкриття виставки виступили учні Кропивницької музичної школи № 1 імені Генріха Нейгауза.
Виставка «Старовинні новорічні листівки» буде експонуватися в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї до 23 січня 2020 року.
За довідками та замовленням екскурсій просимо звертатися за адресою: м. Кіровоград, вул. Архітектора Паученка, 40.
Контактні телефони: (0522) 27-18-41; 24-19-62.

 

2

 

3

 

4

 

 

 

5

 

7

 

8

 

9

 

9а

 

10

 

11

 

12