Новини

1

 

Музей авіації відкритий в обласному центрі у далекому 1971-му році, розміщений у спеціально обладнаному критому приміщенні й містить майже триста експонатів (подарунки і сувеніри від гостей та відвідувачів, моделі літаків, зразки льотного обладнання). Експонати наочно розповідають про історію навчального закладу, історію світової та вітчизняної авіації, космонавтики, про розвиток авіації на Кіровоградщини. Одним із найбільш цікавих експонатів є кабіна справжнього літака Ан-24 (колишній тренажер), де усі бажаючи можуть оглянути робочі місця членів льотного екіпажу і навіть спробувати себе у ролі пілота.

До складу музею також входить сквер Кожедуба, де розташовані пам’ятний знак на честь видатного українського льотчика, тричі Героя Радянського Союзу Івана Микитовича Кожедуба, кований пам’ятний знак, присвячений всім випускникам навчального закладу «Шпаківня назавжди», та стенди з інформацією про видатних авіаторів, діяльність яких пов’язана з Кіровоградщиною.

На території музейного комплексу можна відвідати Алею авіаторів, де на досить масштабній території розташовані реальні зразки повітряних суден та макети літаків, що літали в небі нашої області від часів Єлисаветграда й до наших днів, інформаційні стенди та пам'ятні знаки, декоративні композиції і величезні панно зі світлинами авіаційних Героїв, віньєтки випускників льотного навчального закладу, та багато інших цікавих експонатів, що розповідають про авіацію та авіаторів нашого регіону. У Сквері Аеронавігації відвідувачі можуть побачити виконану різними засобами одну з найбільших в Україні «Розу вітрів» – символ аеронавігації, а також зразки справжнього аеронавігаційного обладнання, що експлуатувалося на головному аеродромі обласного центру у різні роки.

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

Музей авіації розташований за адресою: м. Кропивницький, вул. Добровольського, 1.

Графік роботи: у понеділок-четвер з 8.00 до 17.00, в п’ятницю з 8.00 до 15.00 (вхід вільний, але за попередньою домовленістю), доступ до Алеї авіаторів – вільний цілодобово.

Телефон для довідок: (0522) 39-45-39; 34-45-39.