Новини

01

 

29 листопада 2019 року у відділі обласного краєзнавчого музею – меморіальному музеї М.Л.Кропивницького відбулась «Зустріч у театральній вітальні» за участю творчих працівників Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.

         Цього дня глядачі – учні 6 В класу школи № 16 зустрілися зі знаними майстрами своєї справи: головним художником театру Оксаною Шарій, акторкою-ляльководом, заслуженою артисткою України Вікторією Ставріаніді-Стогодюк, художником-бутафором Тетяною Царюк, а також представником театральної молоді педагогом-організатором Елеонорою Мудрою. 

На зустрічі Е.Мудра розповідала про історію театру від дня заснування до сьогодення, згадувала талановитих митців, які працювали на кіровоградській сцені, та вистави, що подобаються малечі і їхнім, вже дорослим, батькам.

Т.Царюк говорила про роботу бутафорського цеху, де виготовляють реквізит - предмети, що використовуються у виставах на заміну справжнім речам. Вона ж розкрила таємниці народження театральної ляльки, а ще познайомила аудиторію з різними системами ляльок і видами вистав.

О.Шарій показувала ескізи, креслення, шаблони - все те, що необхідно  для виготовлення театральних ляльок та декорацій. А ще зацікавила власноруч створеними  плетеними картинами з джуту, що вже отримали визнання українських і міжнародних поціновувачів оригінального мистецтва.

В.Ставріаніді-Стогодюк розповідала безпосередньо про роботу актора-ляльковода та демонструвала навички  водіння ляльок різних систем. Вона ж провела з глядачами практичні заняття з ляльководіння, що викликали  загальний захват глядацької аудиторії.

 

02

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03

 

03