Новини

01

 

23  листопада 2019 року співробітники Історико – архітектурного заповідника родини Раєвських, філії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею (с.Розумівка Олександрівського  району) взяли участь у вшануванні  пам’яті   жертв  голодомору 1932-33 років.

У ХХ сторіччі українці  пережили  три  голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років - геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.

На території Розумівського сільського кладовища, біля пам’ятника  жертвам голодомору,  відкрив захід Розумівський сільський голова Микола Васильович Христенко. Він зазначив, що незважаючи на те, що вже  пройшло 86  років, українці  пам’ятають  та  шанують пам'ять загиблих під час трагічних подій великого  Голодомору  1932-33 років. І  не виключенням є  мешканці  сіл Розумівки та Миколаївки. Також  подякував всім присутнім за те, що кожен рік громада збирається і вшановує  пам'ять про тих, хто загинув у ті страшні роки.

Учасники заходу взяли участь у Всеукраїнській акції, запалили свічки  у пам'ять про загиблих під час геноциду українського народу, та вшанували  їх хвилиною мовчання, встановили запалені свічки  біля  пам’ятника.

Настоятель Свято-Хрестовоздвиженського храму протоієрей Михаїл провів поминальну панахиду.

Далі у народному музеї історії села Розумівки науковим співробітником історико-архітектурного заповідника родини Раєвських Куценком Вадимом Олександровичем та директором народного музею історії с. Розумівка Зубко Анною Олександрівною були зачитані списки односельчан, загиблих у ті страшні роки, сказані важливі слова про необхідність пам’ятати про все в історії України, щоб протистояти повторенню лихих часів.

 

02