Новини

00

 

25 листопада 2019 року співробітниками відділу історії обласного краєзнавчого музею проведено бесіду «Забуттю не підлягає» для учнів                  5- Г класу НВК №26, присвячену трагічним подіям Голодомору 1932 –1933 років в Україні, зокрема, на теренах нашого краю.         

Її мета – прагнення допомогти школярам зробити висновки про діяльність органів радянської влади та більшовицьких комітетів на селі, проаналізувати загрозу країні, коли політичні амбіції задовольнялися коштом людських безвинних жертв.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932 – 1933 років, запалили свічки як символ скорботи за невинно убієнними мучениками.

Зі вступним словом виступила Соколова Віра Володимирівна – класний керівник 5- Г класу, котра акцентувала увагу вихованців на важливості вивчення даної теми, адже у пам’яті народній зримо живуть світлі образи загиблих людей, кожен вчинок величної Людяності, виявлений в трагічні 1930–ті роки.

Дацька Валентина Василівна – молодший науковий співробітник відділу історії ознайомила дітей з причинами Голодомору, походження котрого полягало у цілеспрямованій політиці тогочасної держави щодо українського народу з метою часткового його знищення, з масштабами голоду в цифрах і фактах на території нашого краю. Особливо дітей вразили спогади людей нашого регіону, котрі пережили страшну трагедію, Прадіденко Євдокії, Дацької Тетяни, Криворот Олени.

Маємо надію, що бесіда «Забуттю не підлягає» не залишила учнів байдужими до болісних і трагічних сторінок нашої історії, адже пам’ять про Голодомор має бути вічною як пересторога для всіх народів на всі часи.

 

01

 

02

 

03

 

04

 

05