Новини

00

 

21 листопада 2019 року о 16.00 у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений Дню Гідності і Свободи «Пісні Революції Гідності».

Про події, що відбувалися під час Революції Гідності у нашому місті гості дізналися від учасників та активістів кіровоградського Євромайдану. На початку заходу завідуюча відділом історії  Валентина Олександрівна Пархомчук нагадала історію свята та підкреслила, що цього дня ми будемо говорити про події , які відбувалися в Україні і у нашому краї, згадувати героїв, вивчати уроки історії, осмислювати теперішнє для того, щоб захистити нашу гідність, свободу, майбутнє.

Микола Володимирович Гречуха зазначив, що цього дня 6 років тому українці вийшли з мирним протестом на майдан Незалежності в Києві, щоб відстояти свої цінності та свободу. Після важких місяців протистоянь, жорстоких розгонів та вбивств мирних громадян,  українці вистояли і перемогли! Він закликав бути гідними світлої пам’яті загиблих. Громадська активістка, журналістка, Зоя Леонідівна Лебідь згадала, як гуртувалися перші кіровоградські активісти, як розквітала творчість молодих авторів і митців, організовувалися цікаві патріотичні заходи, видавалися збірки поезій, відбувалися виставки. Енергія Майдану гуртувала патріотичну молодь, і це неможливо забути, наголосила вона. Голос Кіровоградського Євромайдану Лаврусь Андрій Миколайович провів не один патріотичний мітинг, проголосив чимало промов, в тому числі і трагічних. Він теж закликав берегти здобутки Революції Гідності і пам’ятати, що Гідність і Свобода – понад усе! Виступили кандидат історичних наук, викладач ЦДПУ ім. В.Винниченка Проскурова Світлана Володимирівна, яка зазначила основну мету та зміст всеукраїнського проекту «Майдан від першої особи» та кандидат історичних наук, громадський діяч Митрофаненко Юрій Станіславович, який як учасник безпосередніх подій місцевого майдану поділився своїми враженнями від ходу революційних подій.

Під час заходу прозвучали  пісніРеволюції Гідності,які підтримували та надихали протестувальниківна Майданах України, у виконанні молодого автора-виконавця, учасника патріотичних громадських ініціатив, Миколи Папуші (PAPUSHA). Він виконав кавер-версії відомих пісень гуртів «Тартак», «Ляпіс Трубецькой», «Мері», українські пісні на слова Ліни Костенко, Івана Миколайчука, українські «стрілецькі пісні» у власному оранжуванні, декілька авторських пісень.

Гості – студенти медичного коледжу ім. Є Мухіна, громадські активісти, тепло і щиро прийняли молодих виконавців, разом підспівували пісні,під які змінювалася країна і кожен із нас.

На завершення заходу, директор музею, заслужений працівник культури України Наталія Юріївна Агапєєва привітала присутніх із Днем Гідності і Свободи, подякувала гостям і учасникам за цікавий патріотичний і урочистий захід, який дійсно повернув нас у часи Євромайдану, відтворив  почуття власної гідності, почуття свободи і відповідальності за свою країну. Вона запевнила, що краєзнавчий музей є тим осередком, де люди можуть залишити свої спогади, поділитися тим сокровенним, що вони хочуть зберегти для нащадків.

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01