Новини

00

 

7 листопада 2019 р. о 14:30 у приміщені Кіровоградського обласного краєзнавчого музею відбулася презентація виставки присвяченої Дню української писемності та мови під назвою: «З історії української писемності».

Захід було проведено з метою популяризації та поглиблення знань з історії рідного краю. Він зібрав співробітників музею, краєзнавців, студентів і викладачів Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та всіх небайдужих до історії.

На початку заходу завідуюча відділом рідкісних і цінних документів Обласної універсальної наукової бібліотеки імені Д.І. Чижевського Н.М. Зеленська презентувала рукописи: «Книга глаголемая Октоих певчий сиречь Осмогласник», «Страсти Христовы», «Гоголь, Николай Васильевич. Размышление о Божественной Литургии» та інші.

Завідуюча відділом історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею В.О. Пархомчук представила частину виставки речового ряду підготовлену із фондових матеріалів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, окремо зупинилася на рукописах І.К. Тобілевича, вітальній адресі Івану Карповичу Тобілевичу від учнів Київського мальовничого училища, словнику української мови Б. Грінченка. Крім документів у вітринах були виставлені приладдя для письма кін. ХІХ – поч. ХХ ст. та учнівські зошити 20-х років.

На завершення заходу кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри образотворчого мистецтва та дизайну, Член Національної Спілки художників України О.А. Пунгіна розповіла про особливості написання алфавіту уставом та напівуставом, що таке кут письма, які інструменти використовуються для рукописних шрифтів. На останок відвідувачі змогли самостійно опанувати деякі з прийомів каліграфії.

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01