Новини

01

 

4 листопада 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся семінар-практикум на тему «Музеї та виклики часу» для співробітників музейних закладів області.

В умовах сучасного світу, коли відбувається стрімке інноваційне перетворення усіх сфер життя, перед музеями постають нові виклики. Саме цьому був присвячений семінар-практикум.

 

Аналіз стану галузі показує, що надзвичайно гострою залишається потреба у високопрофесійних фахівцях музейної справи, здатних вирішувати актуальні проблеми діяльності музейних закладів. У наш час для розвитку української музейної галузі важливим є фахове навчання. У 2019 році пройшли планове навчання у Центрі неперервної культурно-мистецької освіти Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв Міністерства культури України троє співробітників Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, у тому числі директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Наталія Агапєєва. ЇЇ виступ на семінарі був присвячений новітнім тенденціям у музейній справі.

Неабиякий інтерес учасників семінару викликав виступ головного спеціаліста відділу охорони культурної спадщини, розвитку музейної справи та туризму департаменту культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації Олени Трибуцької, присвячений діяльності музейних закладів в умовах адміністративно-територіальної реформи - «Музеї в умовах децентралізації. Проблеми та перспективи».

У 2019 році до складу Добровеличківської селищної об’єднаної територіальної громади відійшов районний краєзнавчий музей. Практичним досвідом роботи музейного закладу в умовах об’єднаної територіальної громади поділилася директор комунального закладу «Добровеличківський краєзнавчий музей» Валентина Грінченко.

Перед присутніми виступила завідуюча відділом історії обласного краєзнавчого музею Валентина Пархомчук, яка презентувала матеріали семінару «Історична пам'ять і музеї. Нові виклики та підходи», що відбувся у жовтні цього року у м. Києві.

Про нагальні проблеми практичної діяльності та як з ними справляються колеги музейних закладів України говорила завідуюча відділу обласного краєзнавчого музею, музею історії українського хореографічного мистецтва Оксана Чонтай, яка також пройшла навчання у Центрі неперервної культурно-мистецької освіти на базі київських музеїв.

Про впровадження Концепції електронної демократії у музеях України присутнім розповів молодший науковий співробітник науково-методичного сектору обласного краєзнавчого музею Владислав Колесніченко.

Про особливості діяльності музею як освітньо-наукового центру при вищому навчальному закладі учасників семінару проінформували представники Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка - кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України ЦДПУ ім. В.Винниченка Ірина Козир та завідувач Археологічної лабораторії кафедри історії України ЦДПУ ім. В.Винниченка Кирило Панченко.

Завідуюча музеєм педагогічної освіти при Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти                                  ім. В.Сухомлинського Лариса Гайда презентувала спільний із Бобринецьким районним музеєм ім. М.Смоленчука дослідницько-краєзнавчий проект «Бобринецькими стежками Марка Кропивницького», за результатами якого було розроблено тематичний туристичний маршрут.

Завідуюча відділом-провідний зберігач відділу фондів Кіровоградського обласного краєзнавчого музею Зоя Грицайова ознайомила слухачів із проблемами захисту та збереження музейних цінностей, які обговорювались під час її навчання у Центрі неперервної культурно-мистецької освіти у Києві.

У практичній частині семінару представники музеїв разом із заступником директора обласного краєзнавчого музею з обліку та збереження музейних цінностей Павлом Рибалком та членами консультаційної ради опрацювали поточні питання проведення звірення наявності предметів і матеріалів науково-допоміжного фонду у музейних закладах області.

На завершення заступник директора з науково-методичної роботи Колесник Світлана та завідуюча науково-методичним сектором обласного краєзнавчого музею Кушнір Лідія підвели підсумки, побажали нових ідей та звершень колегам.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02