Новини

01

 

28 жовтня 2019 року, в рамках відзначення дня визволення України від німецько-фашистських загарбників, з метою патріотичного виховання молоді та посилення співпраці Кіровоградського обласного краєзнавчого музею з особовим складом Збройних Сил України, у військовій  частині А0891        смт Лісове Олександрівського району відбулася презентація виставки «Фактор свободи – від людини до символа».

 

Стати символом – це не просто здійснити геройський вчинок всупереч страху померти. Це встигати жити, творити, боротися. У різних обставинах цей вибір зробили троє українців – Іван Мазепа, Симон Петлюра, Степан Бандера. Їхні біографії різні, але всіх об'єднує ідея свободи, яку вони прагнули здобути для свого народу, та ворог, що стояв на шляху до її реалізації, - Російська імперія. У протистоянні з нею імена діячів національно-визвольного руху стали символом для свого народу і тавром для його ворогів. Свобода і незалежність України набула нового значення в наш час, коли співвітчизники ціною власного життя, стають на захист рідної землі, боронячи державу від російського агресора та терористів.

Старший науковий співробітник відділу історії Шевченко Б.Л. разом з присутніми розглянув цікаві сторінки доби Гетьманщини, Української революції 1917-21 рр. та періоду Другої світової війни. Разом з ним відвідувачі виставки спробували уявити, який вигляд мали б у мережі Facebook профілі гетьмана Івана Мазепи, голови Директорії УНР Симона Петлюри та провідника ОУН Степана Бандери, які місця показала би їхня Google-карта, з ким би вони товаришували, побачити світло та тінь їхніх ключових рішень.

Старший науковий співробітник відділу історії Мельник В.Ю. акцентував увагу солдатів, офіцерів та молодого покоління  на символізмі цієї виставки. На інтерактивних банерах показано спадковість боротьби за волю, долю і державу українського народу крізь століття. Окрім того він побіжно торкнувся теми ворожої пропаганди, яка була спрямована на дискредитацію лідерів визвольних змагань серед простих українців та навіть світової спільноти.

На завершення зустрічі військових з науковцями, заступник командира з виховної роботи військової частини А0981, підполковник Філіпов С.В. подарував Кіровоградському обласному краєзнавчому музею альманах про українську державну символіку та її використання у спеціальних історичних дисциплінах – фалеристиці (нагороди), уніформології (знаки розрізнення) і сфрагістиці (печатки).

 

02

 

03

 

04

 

05

 

06

 

07

 

 08

 

09

 

10