Новини

01

 

Кожного вересня жителі міста та його гості традиційно святкують День міста, якому в 2019 році виповнюється 265 років. З нагоди відзначення цієї важливої події співробітниками відділу історії Кіровоградського обласного краєзнавчого музею було створено виставку «Місто моє». Презентація виставки раритетних фотографій і картосхем відбулася 18 вересня 2019 року у актовому залі гімназії імені Тараса Шевченка м. Кропивницький.

У своєму вітальному слові, Борисова Оксана Миколаївна – заступник директора з виховної роботи гімназії імені Т.Шевченка, акцентувала увагу присутніх на важливості проведення спільних заходів навчального закладу та  краєзнавчого музею з метою розвитку національної самосвідомості та патріотичного виховання молоді.

Науковий співробітник музею Дацька Валентина Василівна, використовуючи матеріали фондової збірки, розповіла учням про цікаві сторінки заснування та розбудови нашого міста. Школярі дізналися про фортецю святої Єлисавети, освіту, промисловість, культові споруди Єлисаветграда, видатних постатей Степової Еллади – В. Винниченка,            Є. Маланюка, І. Тобілевича, М. Садовського, П. Саксаганського, М. Кропивницького, М. Заньковецької, Ю. Яновського. Старший науковий співробітник Мельник Володимир Юрійович детальніше ознайомив учнів з архітектурними пам’ятками Кропивницького, наголосив на важливий внесок прогресивних діячів – військових, інженерів, архітекторів, художників у розвиток міста.

Мета тематичної виставки - це збереження історичної пам’яті, а подібна наочність дозволяє нам поринути у давнину, відчути епоху минулих століть, помилуватись минувшиною та прогулятись вулицями «старого» міста. Виставка «Місто моє» допоможе дітям глибше збагнути, що взаєморозуміння, повага в суспільстві, любов до України починається з дбайливого ставлення до рідного краю, вивчення історії та культури своєї «малої Батьківщини». Сьогодні місто Кропивницький є нашою гордістю і славою, а яким воно буде в майбутньому залежатиме саме від молодого покоління.

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02

 

02