Новини

00

 

12 вересня 2019 року у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбулася  презентації книги «КРЕПОСТЬ СВЯТЫЯ ЕЛИСАВЕТЫ. ОСНОВАНИЕ», присвячена 265-й-річниці з Дня заснування фортеці Св.Єлисавети, що започаткувала місто Єлисаветград. Автори-упорядники видання - А.В. Пивовар, К.В.Шляховий, протоієрей Євген Назаренко,       О.М. Мануйлов.

 

Розпочалася презентація виступами вихованців дитячої музичної школи №1 ім. Г. Нейгауза, які подарували всім музичні номери у своєму виконанні.

Авторів та інших гостей з Днем міста привітали директор Кіровоградського обласного краєзнавчого музею, заслужений працівник культури України Агапєєва Наталія Юріївна. Вона наголосила на важливості вивчення історії міста та актуальності ґрунтовних наукових досліджень і побажала нових цікавих знахідок на ниві краєзнавства. Подякувала авторам-упорядникам та побажала нових цікавих досліджень, висловила щиру подяку за сприяння у виданні книги спонсорам та видавцям.

На важливості вивчення історії свого краю наголосив генеральний директор ПрАТ «Гідросила ГРУП» Юрій Олександрович Тітов.

Відомий краєзнавець Костянтин Васильович Шляховий представив присутнім унікальні документи з історії підготовки і будівництва фортеці Св.Єлисавети, наголосивши, що документальні свідчення про урочисту закладку фортеці  публікуються вперше. Він підкреслив, що саме українські козацькі полки  були основними будівельниками фортеці.

Кандидат історичних наук, завідувач кафедри історії України ЦДПУ   ім. В.Винниченка Чорний Олександр Васильович розповів про походження назви Єлисаветград  та перипетії найменування міста.

Один із авторів даного видання, дослідник історії православних храмів нашого міста, Олександр Миколайович Мануйлов, звернув увагу на те, що віднайдені документи свідчать про те, що разом із українськими козаками  та іншими військовими участь у закладці фортеці брали і священнослужителі православної церкви, які і благословили початок будівництва. Він же зупинився і на духовному житті фортеці Св.Єлисавети, підкресливши, що з самого початку будівництва на території фортеці  діяла похідна дерев’яна церква в ім’я Знамення Пресвятої Богородиці.

Протоієрей Євгеній Назаренко зупинився на значенні імені                Святої Єлисавети в історичній назві міста, підкресливши що сучасне святкування дня міста не випадкове, а з Божого благословення, відбувається  у третю суботу  вересня, адже і день народження Святої праведної Єлисавети, матері Іоана Хрестителя,  теж відзначається 18 вересня і це є дуже символічним.

Завідуюча відділом історії Валентина Олександрівна Пархомчук наголосила, що сьогоднішня презентація відкрила цикл заходів, присвячених Дню міста і запросила на тематичні екскурсії та виставки.

Усім присутнім гостям, на установи та бібліотеки міста безкоштовно передані примірники видання «КРЕПОСТЬ СВЯТЫЯ ЕЛИСАВЕТЫ. ОСНОВАНИЕ», що побачило світ завдяки спонсору - підприємству «Гідросила ГРУП» (генеральний директор Юрій Олександрович Тітов), поліграфічному рекламно-видавничому центру «КОД» (директор Віктор Федорович Лисенко).

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

01

 

 изображение viber 2019 09 12 18 42 17