Новини

для анонса

 

14 вересня 2019 р. у меморіальному музеї заповідника-музеї І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія гостям Всеукраїнського свята театрального мистецтва «Вересневі самоцвіти» можна буде ознайомитись з новоствореною виставкою «Із роду Тобілевичів» (до 110-ти річчя від дня народження доктора технічних наук, професора Національного університету харчових технологій Назара Юрійовича Тобілевича).

         Славний нащадок І.К.Тобілевича, один з його онуків, пішов у житті своїм шляхом, досяг успіху у технічній галузі.

Народився на хуторі Надія 3 липня 1909 року, помер у м. Києві 1 квітня 2001 року, похований на Карлюгівському кладовищі, поблизу заповідника-музею І.К.Тобілевича (Карпенка-Карого) Хутір Надія.

Прожив нелегке, але достойне життя. Працював завідувачем кафедри теплоенергетики енергетичного факультету Національного університету харчових технологій, на посаді професора. Під керівництвом Н.Ю. Тобілевича випускники університету захистили 3 докторських і 24 кандидатських дисертації. Під його керівництвом готувалися наукові кадри для Болгарії, Польщі, Куби. За його безпосередньої участі виконані роботи з вдосконалення систем теплоенерговикористання близько 60-ти цукрових заводів України. Н.Ю.Тобілевич є автором близько 200 наукових праць, в тому числі 11 винаходів.

Н.Ю.Тобілевич був всебічно ерудованою людиною, людиною честі, твердих переконань і принципів. Він – великий патріот України, який приймав близько до серця всі її успіхи і невдачі. Своєму братові, Андрію Юрійовичу був соратником та порадником у справі збереження хутора, оббивав пороги владних інстанцій у Києві. Майже щороку приїздив на театральні свята «Вересневі самоцвіти». До свого 70-річчя Назар Юрійович, за традицією, посадив на рідному хуторі дуб «Назар».

Виставка експонуватиметься до кінця 2019 року.